Kino Světlá nad Sázavou: Co se promítá v srdci Vysočiny?

Kino Světlá Nad Sázavou

Kino Světlá nad Sázavou

Kino ve Světlé nad Sázavou, které se nachází v zrekonstruované budově Kulturního domu, je oblíbeným místem pro kulturní vyžití. Nabízí kvalitní filmový zážitek díky modernímu vybavení a pestré programové nabídce, která zahrnuje nejnovější filmové trháky, artové filmy i dokumenty.

Kromě běžných projekcí kino pořádá filmové festivaly, tematické projekce a další doprovodné akce. Myslí i na rodiny s dětmi, pro které jsou připravena pravidelná nedělní promítání pohádek za snížené vstupné, a na seniory, kteří mohou využít zvýhodněné vstupenky na vybraná filmová představení.

Vstupenky lze zakoupit online nebo v pokladně Kulturního domu. Sál s kapacitou cca 200 míst je klimatizovaný a vybavený moderní projekční a zvukovou technikou.

Historie kina

Světlo světa spatřilo kino ve Světlé nad Sázavou v roce 1929, kdy byl slavnostně otevřen Biograf Sokol. Tato událost znamenala pro obyvatele města i okolních obcí zásadní kulturní posun. Do té doby museli za filmovým zážitkem cestovat do vzdálenějších měst. Biograf Sokol se stal centrem společenského dění, místem, kde se promítaly nejnovější filmové hity, ale také se konaly divadelní představení a koncerty. Během let prošel biograf několika rekonstrukcemi a modernizacemi, aby držel krok s dobou a nabízel divákům co nejlepší zážitek. V 90. letech 20. století se začalo uvažovat o stavbě zcela nového multifunkčního kulturního centra, které by lépe vyhovovalo požadavkům moderní doby. Tento projekt se podařilo zrealizovat a v roce 2004 bylo slavnostně otevřeno Kulturní centrum Světlá nad Sázavou, jehož součástí se stalo i nové moderní kino. Kino ve Světlé nad Sázavou dnes nabízí divákům komfortní zážitek s nejmodernější projekční a zvukovou technikou. Promítá se zde široká škála filmů, od hollywoodských blockbusterů až po artové snímky a dokumenty. Kino se také aktivně zapojuje do pořádání filmových festivalů a dalších kulturních akcí.

Proměny budovy

Budova, ve které sídlí kino Světlá nad Sázavou, ne vždy sloužila filmovému umění. Její historie je spletitá a odráží proměny města samotného. Původně se jednalo o sál hostince U Jelínků, který byl centrem společenského dění. Konaly se zde plesy, divadelní představení i politické schůze. Až ve 30. letech minulého století prošel sál rekonstrukcí a byl adaptován na kino. Promítání filmů se stalo okamžitě hitem a kino se těšilo velké oblibě. Po druhé světové válce bylo kino znárodněno a přejmenováno na Kino Mír. V 60. letech prošlo budova další modernizací, získala novou fasádu a modernější interiér. Po roce 1989 se kino vrátilo do soukromých rukou a po rekonstrukci v roce 2000 nese název Biograf Světlá nad Sázavou. Dnes nabízí divákům moderní komfort a promítání filmů v digitální kvalitě.

Současný stav

Kino ve Světlé nad Sázavou, známé také jako Kino Světlá nad Sázavou, v současnosti prochází dynamickým obdobím. Po letech provozu v klasickém formátu se kino adaptovalo na moderní požadavky diváků. Došlo k modernizaci technologií, včetně instalace digitálního projektoru, který umožňuje promítání filmů ve vysokém rozlišení a 3D formátu. Zвуkový systém byl také vylepšen, aby divákům poskytl ještě intenzivnější filmový zážitek. Kromě technických inovací se kino zaměřuje i na rozšíření programové nabídky. Vedle klasických filmových představení nabízí i projekce alternativních filmů, dokumentů a přímé přenosy divadelních představení a oper. Kino se tak stává kulturním centrem, které oslovuje široké spektrum diváků. V neposlední řadě se kino snaží být i místem setkávání a společenských akcí. Pořádá se zde řada doprovodných akcí, jako jsou besedy s tvůrci, filmové festivaly a workshopy.

Program a repertoár

Kino Světlá nad Sázavou, nebo chcete-li kino ve Světlé nad Sázavou, nabízí pestrý program pro všechny věkové kategorie. Na své si přijdou milovníci filmových novinek, klasiky i dokumentů. Promítáme v digitální kvalitě s vynikajícím zvukem, abyste si filmový zážitek užili naplno.

Pravidelně pro vás připravujeme filmové projekce pro děti, odpolední projekce pro seniory a večerní projekce pro širokou veřejnost. Nechybí ani speciální akce, jako jsou filmové festivaly, předpremiéry, tematické projekce a besedy s tvůrci. Sledujte naše webové stránky nebo facebookové stránky, kde najdete aktuální program a informace o chystaných akcích. Těšíme se na vaši návštěvu!

Filmové festivaly

Kino Světlá nad Sázavou, ať už ho znáte pod tímto názvem nebo jako kino ve Světlé nad Sázavou, není jen místem pro promítání běžné filmové distribuce. Pravidelně se zapojuje do akcí, které obohacují kulturní dění ve městě a lákají filmové nadšence z blízkého i vzdálenějšího okolí. Jednou z takových událostí jsou filmové festivaly. Tyto festivaly přinášejí do Světlé nad Sázavou výběr toho nejlepšího z domácí i světové kinematografie, ať už se jedná o snímky oceněné na prestižních festivalech, nezávislé produkce nebo tematicky zaměřené kolekce. Promítání filmů často doprovází besedy s tvůrci, workshopy a další doprovodný program, který umožňuje divákům ponořit se hlouběji do světa filmu a poznat jeho různé aspekty. Filmové festivaly v kině Světlá nad Sázavou tak představují skvělou příležitost, jak si užít kvalitní filmovou zábavu, rozšířit si obzory a setkat se s lidmi se stejným zájmem o filmový svět.

Vstupenky a ceny

Kino Světlá nad Sázavou nabízí širokou škálu cen vstupenek, aby si každý mohl užít filmové zážitky. Cena se liší v závislosti na typu promítání (2D, 3D), dni v týdnu a věku návštěvníka. Pro běžné 2D projekce se ceny pohybují od 120 Kč pro děti a studenty do 150 Kč pro dospělé. Za 3D projekce si připlatíte přibližně 30 Kč. Kino také nabízí zvýhodněné vstupné pro seniory, ZTP a držitele průkazů ISIC. V úterý je pro všechny věkové kategorie zavedena sleva a vstupenky na všechny filmy zakoupíte za jednotnou cenu 100 Kč. Pro rodiny s dětmi je tu pak možnost zakoupení rodinného vstupného, které vychází výhodněji než nákup jednotlivých lístků. Aktuální ceník a informace o slevách naleznete vždy na webových stránkách kina nebo přímo na pokladně kina ve Světlé nad Sázavou.

Dostupnost a parkování

Kino Světlá nad Sázavou se nachází přímo v centru města na adrese náměstí Trčků z Lípy 100, Světlá nad Sázavou, 582 91. Díky své centrální poloze je kino snadno dostupné jak pro obyvatele města, tak i pro návštěvníky z okolních obcí.

Pro návštěvníky, kteří přijíždějí autem, je k dispozici dostatek parkovacích míst v blízkosti kina. Parkovat je možné přímo na náměstí Trčků z Lípy, kde se nachází několik parkovacích stání. Další možností parkování je pak přilehlé parkoviště u řeky Sázavy, odkud je to ke kinu jen pár minut chůze.

Pokud preferujete MHD, do Světlé nad Sázavou jezdí pravidelné autobusové spoje z Havlíčkova Brodu a Ledče nad Sázavou. Autobusové nádraží se nachází cca 5 minut chůze od kina.

Kontaktní informace

Máte chuť na skvělý film a jste ze Světlé nad Sázavou nebo okolí? Kino ve Světlé nad Sázavou nabízí pestrý program pro všechny věkové kategorie. Ať už máte rádi romantické komedie, napínavé thrillery nebo animované pohádky pro děti, v kině si určitě vyberete.

Potřebujete zjistit otevírací dobu, program promítání nebo cenu vstupenek? Nebo se chcete informovat o možnosti pronájmu sálu? Kontaktovat nás můžete telefonicky, emailem nebo se zastavte osobně v pokladně kina. Rádi vám poskytneme veškeré informace.

Těšíme se na vaši návštěvu!

Další kulturní akce

Kromě promítání filmů se kino Světlá nad Sázavou aktivně zapojuje do kulturního dění města a nabízí pestrou škálu dalších akcí. Pravidelně se zde konají divadelní představení pro děti i dospělé, a to jak v podání profesionálních souborů, tak i amatérských spolků z regionu. Pro milovníky hudby kino pořádá koncerty různých žánrů, od klasiky a jazzu po rock a pop. V minulosti se zde představili například Jaroslav Uhlíř, Michal Prokop nebo Aneta Langerová. Prostor kina je k dispozici také pro výstavy obrazů, fotografií a dalších uměleckých děl. Kino Světlá nad Sázavou se tak stává místem setkávání a kulturního vyžití pro obyvatele města i jeho okolí.

Publikováno: 22. 06. 2024

Kategorie: kultura

Autor: Karel Čapek

Tagy: kino světlá nad sázavou | kino ve světlé nad sázavou