Kino Říčany zve na filmové lahůdky

Kino Říčany

Kino Říčany: Kulturní stánek

Kino Říčany je oblíbeným místem setkávání a kulturního vyžití pro obyvatele Říčan a okolí. Nachází se v centru města a nabízí pestrý program pro všechny věkové kategorie. Kino je vybaveno moderní zvukovou a projekční technikou, která zaručuje kvalitní filmový zážitek. Diváci se mohou těšit na nejnovější filmové trháky, ale i na alternativní a artové snímky. Kromě promítání filmů kino pořádá také různé kulturní akce, jako jsou koncerty, divadelní představení a besedy. Kino Říčany je tak ideálním místem pro trávení volného času s rodinou a přáteli.

Pro aktuální program a informace o vstupenkách navštivte webové stránky kina nebo se informujte na pokladně.

Historie a současnost kina

Říčany, malebné město nedaleko Prahy, se pyšní bohatou kulturní historií, jejíž nedílnou součástí je i kino. Ačkoliv přesné datum vzniku prvního biografu v Říčanech zůstává zahaleno tajemstvím, filmové projekce se zde konaly již ve 20. letech 20. století. Tehdy se filmy promítaly v provizorních podmínkách, například v hostincích či sálech místních spolků. Touha po stálém kinematografu vedla ve 30. letech k adaptaci sálu Dělnického domu, čímž Říčany získaly důstojný stánek filmového umění. Poválečná éra přinesla znárodnění kina a jeho přejmenování na Kino Moskva. V 60. letech se kino dočkalo modernizace a rozšíření o širokoúhlé plátno. Navzdory rostoucí popularitě televize si kino udrželo své věrné publikum a stalo se centrem společenského dění. Po roce 1989 prošlo kino další proměnou, kdy se navrátilo k původnímu názvu a prošlo rekonstrukcí. Dnes Kino Říčany nabízí moderní zázemí s digitální projekcí a kvalitním ozvučením. Kromě filmových představení se zde konají i divadelní představení, koncerty a další kulturní akce. Kino Říčany tak i v 21. století zůstává důležitým kulturním centrem a místem setkávání obyvatel Říčan a okolí.

Promítání filmů pro všechny

Kino Říčany se pyšní tím, že nabízí promítání filmů pro všechny věkové kategorie a filmové chutě. Ať už jste fanoušky hollywoodských trháků, milovníky evropské kinematografie nebo se rádi bojíte u hororů, v programu kina Říčany si zaručeně vyberete. Kino se snaží o pestrý program, který zahrnuje jak nejnovější filmové hity, tak i klasické filmy a filmové lahůdky. Pravidelně se zde konají také tematické filmové přehlídky a festivaly, které vám představí to nejlepší z české i světové kinematografie. Kino Říčany myslí i na rodiny s dětmi, pro které pořádá pravidelná odpolední promítání pohádek a animovaných filmů. Děti se tak mohou bavit u filmů a rodiče si mezitím mohou odpočinout a užít si příjemnou atmosféru kina. Informace o aktuálním programu kina Říčany, včetně informací o filmech, časech promítání a cenách vstupenek, naleznete na webových stránkách kina nebo na plakátech ve městě.

Festivaly a filmové akce

Kino Říčany se kromě standardní programové nabídky aktivně zapojuje do pořádání filmových festivalů a akcí, které obohacují kulturní dění ve městě. Diváci se tak můžou těšit na přehlídky filmů s různorodou tématikou, workshopy, besedy s tvůrci a další doprovodný program. Kino spolupracuje s lokálními organizacemi i s národními filmovými institucemi, aby divákům nabídlo co nejpestřejší a nejkvalitnější program. Mezi pravidelné akce patří například Ozvěny filmových festivalů, které přinášejí výběr nejlepších snímků z festivalů jako je Karlovy Vary IFF, festival dokumentárních filmů Jihlava či Anifilm. Pro rodiny s dětmi kino pořádá filmové projekce a workshopy v rámci dětských dnů a jiných akcí. Informace o chystaných festivalech a filmových akcích v kině Říčany naleznete na webových stránkách kina, v programových letácích a na sociálních sítích.

Vybavení a komfort kina

Kino Říčany se pyšní moderním vybavením, které zaručuje skvělý filmový zážitek. Srdcem kina je kvalitní promítací technika s vysokým rozlišením obrazu a prostorovým zvukem Dolby Digital. Pohodlné sedačky s dostatkem prostoru pro nohy vám umožní vychutnat si film v naprosté pohodě. Pro váš komfort je k dispozici také klimatizace a bezbariérový přístup. Kino myslí i na vaše chuťové buňky a nabízí široký výběr nápojů a popcornu v kinokavárně. Kino Říčany tak splňuje veškeré požadavky na moderní kino a poskytuje svým návštěvníkům prvotřídní filmový zážitek.

Dostupnost a parkování

Kino Říčany se nachází přímo v centru města na Masarykově náměstí, díky čemuž je snadno dostupné jak pro místní, tak i pro návštěvníky z okolních obcí. Pokud jedete autem, můžete využít placená parkoviště v blízkosti kina. Jedno se nachází přímo před kinem na Masarykově náměstí, další pak v ulici Komenského a v ulici Černokostelecká. Všechna parkoviště jsou zpoplatněna v pracovní dny, o víkendech a svátcích bývá parkování zdarma. Pro návštěvníky, kteří preferují MHD, je kino dostupné autobusy, které staví na zastávce "Říčany, náměstí", která se nachází jen pár kroků od kina. Z Prahy se do Říčan dostanete autobusy PID z linky 382 a 387 z Černého Mostu. Pro ty, kteří dávají přednost aktivnějšímu způsobu dopravy, je možné využít cyklostezku, která vede přímo před kinem. Pro kola jsou k dispozici stojany, kde si je můžete bezpečně uzamknout.

Občerstvení v kině

Program a vstupenky online Kontakt a otevírací doba

Provozní doba kina se liší v závislosti na aktuálním programu, který se obvykle mění každý týden. Doporučujeme proto navštívit webové stránky kina, kde najdete vždy aktuální program a otevírací dobu. Pro rezervaci vstupenek nebo v případě dotazů můžete kontaktovat pokladnu kina telefonicky během otevírací doby. Kino Říčany bohužel nedisponuje online rezervačním systémem.

Kino Říčany sídlí v Kulturním centru Říčany na Masarykově náměstí. V budově se nachází také Městská knihovna Říčany a Infocentrum, kde vám rádi poskytnou informace o kulturním dění ve městě.

Kino Říčany: Doporučujeme!

Kino Říčany se nachází v srdci města a nabízí pestrý program pro všechny věkové kategorie. Moderní sál s pohodlnými sedačkami a špičkovou zvukovou i obrazovou technikou zaručuje nezapomenutelný filmový zážitek. Kino promítá nejnovější filmové trháky, ale i artové snímky a dokumenty. Pravidelně se zde konají filmové festivaly, tematické projekce a besedy s tvůrci.

Pro nejmenší diváky je připravena nabídka pohádek a animovaných filmů, a to i v původním znění s titulky. Kino myslí i na seniory, pro které pořádá speciální projekce s filmy pro jejich generaci. Vstupenky je možné zakoupit online, v pokladně kina nebo v Turistickém informačním centru Říčany. Kino Říčany je ideálním místem pro příjemně strávený večer s přáteli nebo rodinou.

Publikováno: 21. 06. 2024

Kategorie: kultura

Autor: Karel Čapek

Tagy: kino říčany | informace o kině v říčanech