Edisonův program láká na filmové lahůdky

Edison Kino Program

Edison: Kino v srdci Prahy

Kino Edison, to je stálice na mapě pražské kulturní scény. Nachází se v samém srdci metropole, jen pár kroků od Václavského náměstí, a nabízí pestrý program pro všechny filmové nadšence. Ať už jste fanoušky hollywoodských trháků, nezávislých snímků nebo dokumentárních filmů, v Edisonu si zaručeně vyberete.

Program kina Edison je pravidelně aktualizovaný a zahrnuje jak nejnovější filmové premiéry, tak i klasické snímky a tematické filmové přehlídky. Kromě promítání filmů se v kině Edison konají také různé kulturní akce, jako jsou besedy s tvůrci, filmové festivaly a workshopy.

Kino Edison se může pochlubit moderním technickým vybavením, které zaručuje kvalitní filmový zážitek. Sály jsou vybaveny pohodlnými sedadly a špičkovou zvukovou i projekční technikou. V příjemném prostředí kina se nachází také kavárna, kde si můžete dát šálek kávy nebo sklenku vína a probrat s přáteli nejnovější filmové zážitky.

Ať už se chystáte na romantickou komedii, napínavý thriller nebo rodinný film, kino Edison je tou pravou volbou. Díky své poloze v centru Prahy a pestrému programu si kino Edison získalo srdce mnoha filmových fanoušků.

Historie a atmosféra

Kino Edison, to není jen tak obyčejné kino. Jeho historie sahá až do první poloviny 20. století, kdy se v prostorách dnešního sálu promítaly grotesky a němé filmy. Atmosféra tehdejší doby je tu cítit dodnes. Zachovalý interiér s klenutými stropy a těžkými sametovými závěsy vás přenese v čase a vy si tak můžete vychutnat filmový zážitek vskutku nevšední.

Program kina Edison je pestrý a uspokojí i ty nejnáročnější diváky. Pravidelně se tu promítají filmové novinky, ale i klasické snímky a tematické přehlídky. Nechybí ani projekce pro děti a mládež. Kino Edison je zkrátka místem, kde se snoubí historie s modernou a kde si na své přijde opravdu každý.

Aktuální program a premiéry

Víte, na co se v Edisonu můžete těšit? Mrkněte na program kina Edison a naplánujte si filmový večer. Čeká vás pestrá nabídka filmů pro malé i velké diváky. Nezapomeňte sledovat i speciální projekce a festivaly, které kino Edison pravidelně pořádá.

Ať už máte chuť na komedii, drama, romantiku nebo napínavý thriller, v programu kina Edison si určitě vyberete. Pro rodiny s dětmi je připravena široká nabídka animovaných pohádek a filmů pro celou rodinu.

Aktuální program a program na další dny najdete na webových stránkách kina Edison nebo na pokladně kina. Vstupenky si můžete zakoupit online, na pokladně kina nebo v prodejní síti.

Neváhejte a přijďte si užít skvělou atmosféru kina Edison a užít si filmové novinky i nestárnoucí klasiky na velkém plátně.

Festivaly a speciální akce

Kino Edison, to není jen promítání filmů. To je centrum filmové kultury s nabitou nabídkou festivalů a speciálních akcí. Celoročně se můžete těšit na přehlídky filmů z celého světa, tematické projekce, filmové workshopy a besedy s tvůrci. Nechybí ani programy pro rodiny s dětmi a filmové maratony pro ty nejvěrnější fanoušky. Sledujte náš web a facebookové stránky, ať vám nic neunikne!

A na co se můžete těšit v nejbližší době? Už brzy startuje festival dokumentárních filmů s podtitulem "Skutečnost je silnější než fikce". Čeká vás výběr toho nejlepšího z domácí i světové dokumentární tvorby. Po projekcích budete mít možnost diskutovat s režiséry a producenty. A to není vše! Na podzim se můžete těšit na filmový festival zaměřený na hororový žánr. Připravte se na pořádnou dávku adrenalinu!

Vstupenky a rezervace online

V dnešní době, kdy se vše přesouvá do online světa, není divu, že i nákup vstupenek do kina Edison probíhá pohodlně z domova. Na webových stránkách kina najdete aktuální program s přehlednými informacemi o filmech, časech promítání a dostupnosti sedadel. Vyberte si film, který vás zaujal, datum a čas, který vám vyhovuje, a během pár kliknutí máte vstupenky zajištěné.

Systém online rezervací vám umožní vybrat si konkrétní místa v sále, takže si můžete být jisti, že budete sedět tam, kde chcete, ať už preferujete místa uprostřed, vzadu, nebo třeba v první řadě. Platba probíhá online a je rychlá a bezpečná. Po dokončení rezervace vám na e-mail dorazí elektronické vstupenky, které si jednoduše vytisknete nebo zobrazíte na svém chytrém telefonu při vstupu do kina.

Online rezervace a nákup vstupenek do kina Edison vám ušetří čas a starosti s frontami u pokladen. Navíc máte jistotu, že o své místo v kině nepřijdete, ani když se rozhodnete pro spontánní filmový večer.

Kavárna Edison: Setkání s přáteli

Kavárna Edison je ideálním místem pro setkání s přáteli před nebo po zhlédnutí filmu v kině Edison. Kino Edison, které se nachází v samém srdci Prahy, nabízí bohatý program pro všechny věkové kategorie. Vychutnejte si šálek kávy, sklenku vína nebo něco malého k zakousnutí v příjemném prostředí kavárny Edison a prodiskutujte své filmové zážitky. Kavárna Edison je otevřena denně od 10:00 do 22:00.

Dostupnost a bezbariérový přístup

Kino Edison se snaží zpřístupnit své promítání a program co nejširšímu publiku, a to i divákům s handicapem. Pro osoby se sníženou pohyblivostí je k dispozici bezbariérový přístup do sálu. Upozorňujeme však, že bezbariérový přístup se může lišit v závislosti na konkrétním sále a typu promítání. Doporučujeme proto ověřit si dostupnost bezbariérového přístupu předem na pokladně kina nebo na webových stránkách kina Edison. Informace o bezbariérovém přístupu jsou uvedeny také v tištěném programu kina Edison. V případě jakýchkoli dotazů nebo požadavků na speciální asistenci se neváhejte obrátit na personál kina, který vám rád poskytne další informace a pomoc.

Kontakt a sociální sítě

Pro více informací o programu a aktuálním dění v kině Edison nás neváhejte kontaktovat. Náš tým vám rád zodpoví veškeré vaše dotazy ohledně promítání, rezervací vstupenek a dalších služeb. Kontaktovat nás můžete telefonicky během otevírací doby pokladny nebo prostřednictvím e-mailu. Sledujte nás také na sociálních sítích, kde pravidelně zveřejňujeme novinky, upoutávky na filmy a informace o speciálních akcích. Najdete nás na Facebooku a Instagramu. Těšíme se na vaši návštěvu kina Edison!

Tip na závěr: Filmové kluby

Pro opravdové filmové nadšence, kteří se nechtějí spokojit jen s běžnou nabídkou kin, je tu skvělá možnost, jak se ponořit do světa filmu ještě hlouběji – filmové kluby. Kino Edison, ať už to s dlouhou historií nebo jeho mladší bráška, často hostí projekce a diskuze v rámci filmových klubů. Ty se zaměřují na specifické žánry, režiséry nebo filmové epochy a nabízejí tak jedinečnou možnost vidět snímky, které se do běžné distribuce nedostanou. Navíc, atmosféra filmového klubu je vždycky přátelská a otevřená diskuzi, takže po skončení projekce máte možnost sdílet své dojmy s ostatními filmovými nadšenci. Sledujte program Kina Edison a programu kina Edison, ať vám neunikne žádná zajímavá projekce filmového klubu.

Publikováno: 24. 06. 2024

Kategorie: kultura

Autor: Karel Čapek

Tagy: edison kino program | program kina edison