Blake Lively filmy a pořady: V čem si zahrála hvězda Gossip Girl?

Blake Lively Filmy A Pořady

První role a The Sisterhood of the Traveling Pants

Blake Lively, americká herečka a modelka, se poprvé objevila na filmovém plátně v roce 1998 v malé roli ve filmu Sandman, který režíroval její otec Ernie Lively. Její průlomová role přišla o osm let později s filmem Sesterstvo putovních kalhot (The Sisterhood of the Traveling Pants), adaptací stejnojmenného románu Ann Brashares. Lively ztvárnila Bridget Vreeland, jednu ze čtyř nejlepších kamarádek, které spojují kouzelné džíny, jež jim všem padnou, přestože mají různé postavy. Film se stal letním hitem a získal si oblibu především u mladšího publika. Kritici ocenili Lively za její přirozený talent a charisma, které na plátně předvedla. Sesterstvo putovních kalhot odstartovalo Lively kariéru a upevnilo její pozici v Hollywoodu.

Průlom s Gossip Girl

Blake Lively si získala srdce diváků po celém světě rolí Sereny van der Woodsen v seriálu Super drbna. Tato teenagerská dramedy, zasazená do prostředí bohaté mládeže na Manhattanu, se stala okamžitým hitem a katapultovala Lively do hvězdných výšin. Její postava, krásná a charismatická Serena, byla ikonou stylu a vzorem pro mnoho dívek. Super drbna byla pro Lively průlomem, který jí otevřel dveře do světa filmu.

Po úspěchu seriálu se Lively vrhla na filmové role. Objevila se v romantické komedii Vdaná se závazky, akčním thrilleru Město a fantasy filmu Green Lantern. Její filmografie je pestrá a zahrnuje žánry od romantických komedií po psychologické thrillery. Mezi její nejznámější filmy patří Divočina, Sázka na nejistotu a Mělčiny. Blake Lively je talentovaná herečka s přirozeným charismatem, která si dokázala udržet pozornost diváků i po skončení Super drbny. Její kariéra je důkazem toho, že i role v teenagerském seriálu může být odrazovým můstkem k filmovým rolím a hvězdné kariéře.

Romantické komedie

Blake Lively si získala srdce diváků rolí Sereny van der Woodsen v seriálu Gossip Girl, ale její filmografie nabízí mnohem víc než jen teenagerská dramata. Mezi jejími rolemi najdeme i několik romantických komedií, které vás pobaví a zahřejí u srdce.

V roce 2008 si zahrála po boku Alexis Bledel ve filmu Sesterstvo putovních kalhot 2, pokračování úspěšné adaptace stejnojmenné knihy. Její postava, Bridget, prožívá milostné peripetie na letním táboře a snaží se najít sama sebe. O tři roky později se objevila v romantické komedii Green Lantern, kde si zahrála Carol Ferris, lásku superhrdiny Green Lanterna, kterého ztvárnil Ryan Reynolds. I když film nebyl kasovním trhákem, Lively a Reynolds se během natáčení sblížili a později se vzali.

V roce 2016 si zahrála hlavní roli v romantické komedii Věčně mladá, kde ztvárnila ženu, která přestane stárnout ve věku 29 let. Film sleduje její milostné peripetie napříč desetiletími a zkoumá, co to znamená najít skutečnou lásku, když nemůžete zestárnout. Lively ve filmu předvádí svůj komediální talent a zároveň vnáší do role hloubku a zranitelnost.

Green Lantern a komiksový žánr

Blake Lively, hvězda známá pro svou roli Sereny van der Woodsen v seriálu Gossip Girl, se pokusila o vstup do světa komiksových filmů s rolí Carol Ferris ve filmu Green Lantern z roku 2011. Film, ve kterém si zahrála po boku Ryana Reynoldse (který se později stal jejím manželem), bohužel nesplnil očekávání fanoušků ani kritiků.

Přestože Green Lantern nebyl kasovním trhákem, Blake Lively se žánru komiksových filmů zcela nevyhýbala. Její filmografie zahrnuje širokou škálu žánrů, od romantických komedií jako Věčně mladý po akční thrillery jako Divočina a V utajení. Její role v těchto filmech prokázaly její herecký rozsah a schopnost ztvárnit komplexní a silné ženské postavy.

Zatímco Green Lantern zůstává jejím jediným filmem z prostředí komiksu, není vyloučeno, že se Blake Lively do tohoto žánru v budoucnu vrátí. Její talent a charisma by se jistě uplatnily v mnoha dalších komiksových adaptacích.

The Age of Adaline a fantasy

Blake Lively si získala srdce diváků rolí Sereny van der Woodsen v seriálu Gossip Girl, ale její filmografie sahá mnohem dál. Od romantických komedií po napínavé thrillery, Blake prokazuje svůj talent v různých žánrech. Mezi její nejznámější filmy patří Věčně mladá, kde ztvárnila Adaline Bowman, ženu, která přestane stárnout po bizarní nehodě.

Ačkoliv Věčně mladá spadá do žánru romantické fantasy, Blake Lively se nevyhýbá ani akčním rolím. V roce 2016 si zahrála hlavní roli ve filmu Mělčiny, kde bojovala o přežití proti útočícímu žralokovi. Její výkon v tomto napínavém thrilleru sklidil pozitivní kritiku a potvrdil její herecký rozsah.

Blake Lively je herečka, která se nebojí výzev a stále posouvá hranice svého talentu. Její filmografie je pestrá a nabízí něco pro každého diváka.

The Shallows: Thriller v oceánu

Blake Lively, hvězda seriálu Super Drbna, si v roce 2016 zahrála v napínavém thrilleru The Shallows: Čelisti hrůzy. Film sleduje Nancy, mladou surfařku, která se ocitne uvězněná na skále dvacet metrů od břehu, zatímco ji v moři pronásleduje velký bílý žralok.

The Shallows není jen filmem o přežití, ale také o síle lidského ducha a odhodlání. Lively podává strhující výkon jako Nancy, která bojuje o svůj život s minimem prostředků a s neúprosným predátorem v patách. Film byl chválen pro napínavou atmosféru, krásné záběry oceánu a Livelyin výkon.

Pro fanoušky Blake Lively je The Shallows skvělou ukázkou jejího hereckého rozsahu. Je to odklon od jejích předchozích rolí v romantických komediích a dramatech a dokazuje, že Lively si dokáže poradit i s náročnými akčními scénami a psychologicky vypjatými momenty.

A Simple Favor a temnější role

Blake Lively si většinou spojujeme s rolemi krásných a charismatických postav, jako je Serena van der Woodsen v seriálu Gossip Girl nebo Emily Nelson ve filmu V utajení. Ale herečka se nebojí ani temnějších a komplikovanějších rolí. Dokazuje to například ve filmu A Simple Favor, kde si zahrála záhadnou a manipulativní Emily, která zmizí beze stopy a zanechá po sobě hromadu tajemství.

Tato role byla pro Lively velkou změnou a ukázala její herecký rozsah. Její Emily je plná tajemství, lží a nečekaných zvratů. Film A Simple Favor byl pro Lively příležitostí ukázat, že zvládne i komplexnější postavy s temnou stránkou.

Ačkoliv má Blake Lively na svém kontě mnoho úspěšných filmů a seriálů, A Simple Favor patří mezi ty, které z ní udělaly uznávanou herečku, jež se nebojí výzev. Mezi další filmy, kde si zahrála, patří například romantická komedie Proposition, drama Město nebo thriller Hlubiny moře.

Rhythm Section: Akční hrdinka

Blake Lively, americká herečka a modelka, se proslavila rolí Sereny van der Woodsen v seriálu Super drbna. Její zářivý úsměv a charisma si získaly srdce diváků po celém světě. Blake ale není jen krásnou tváří, o čemž svědčí i její filmografie.

V roce 2011 se objevila po boku Ryana Reynoldse v komiksovém filmu Green Lantern, kde si zahrála Carol Ferris, silnou a nezávislou ženu. O rok později zazářila v thrilleru Divoši Olivera Stonea. Její role Ophelia, milenky dvou drogových dealerů, ukázala její herecký rozsah a schopnost ztvárnit i temnější postavy.

V roce 2016 si Blake Lively střihla roli Nancy ve filmu Mělčina. Thriller o mladé surfařce, která uvízla na skále obklopená žralokem, prověřil její fyzické i psychické limity. Blake musela podstoupit náročný trénink a natáčení probíhalo v náročných podmínkách. Výsledek ale stál za to a Mělčina se stala jedním z jejích nejúspěšnějších filmů.

Blake Lively se nebojí výzev a ve svých rolích často boří stereotypy o křehkých herečkách. Její postavy jsou silné, chytré a odhodlané. Blake je důkazem toho, že krása a talent jdou ruku v ruce.

Budoucí projekty Blake Lively

Blake Lively si za svou kariéru vybudovala působivou filmografii, ale tato talentovaná herečka rozhodně nezpomaluje. I když v současnosti nejsou oznámeny žádné oficiální projekty, v zákulisí se šušká o několika možnostech. Fanoušci s napětím očekávají, jakou roli si Blake Lively vybere pro svůj další projekt. Její všestrannost a charisma slibují další fascinující kapitolu v její kariéře. Ať už to bude romantická komedie, napínavý thriller nebo historické drama, jedno je jisté: Blake Lively nás opět uchvátí svým talentem a krásou.