Babylon Kino Praha: Kulturní stálice žije!

Babylon Kino Praha

Legenda na pražské kulturní mapě

Kino Babylon v Praze, s láskou přezdívané "Babylon", není jen tak obyčejné kino. Pro Pražany a milovníky filmu z celé země je to doslova legenda na pražské kulturní mapě. Od svého otevření v roce 1929 si prošlo mnoha proměnami, ale vždy si dokázalo udržet svůj osobitý šarm a věrné publikum. Zažilo prvorepublikovou slávu, těžké časy komunistického režimu i euforii polistopadové éry.

Dnes je Kino Babylon místem, kde se potkává historie s modernou. Nabízí pestrý program od filmových novinek, přes kultovní klasiky až po nezávislé a artové snímky. Pravidelně se zde konají filmové festivaly, besedy s tvůrci a další kulturní akce. Prostor kina dýchá jedinečnou atmosférou, kterou dotváří i jeho původní architektonické prvky. Návštěva Kina Babylon tak není jen o sledování filmu, ale o komplexním kulturním zážitku, který vás přenese v čase a zanechá ve vás nezapomenutelný dojem.

Historie a proměny kina Babylon

Kino Babylon v Praze, to je pojem, který evokuje nostalgii, historii, ale i současnou kulturní scénu. Budova, ve které se kino nachází, má bohatou minulost sahající až do 19. století. Původně sloužila jako obchodní dům a později jako varieté. V roce 1929 prošla rozsáhlou rekonstrukcí podle návrhu architekta Josefa Gočára a stala se domovem moderního kina s kapacitou přes 1200 diváků. Kino Babylon se rychle stalo oblíbeným místem Pražanů a pyšnilo se nejmodernějším technickým vybavením. Promítaly se zde filmové novinky, ale i divadelní představení a koncerty.

Po druhé světové válce kino Babylon pokračovalo ve své činnosti, ale s nástupem komunistického režimu se proměnila i jeho dramaturgie. V 60. letech se kino stalo jedním z center tzv. Československé nové vlny a uvádělo filmy režisérů jako Miloš Forman, Věra Chytilová nebo Jiří Menzel. Po roce 1989 prošlo kino Babylon další rekonstrukcí a dnes se řadí mezi významná pražská artová kina. Nabízí pestrý program složený z filmových premiér, festivalů, tematických projekcí a dalších kulturních akcí. Kino Babylon tak i po téměř sto letech od svého vzniku zůstává důležitým kulturním centrem Prahy a místem, kde se potkává historie s modernou.

Unikátní architektura a atmosféra

Kino Babylon v Praze se pyšní unikátní architekturou, která mu propůjčuje nezaměnitelnou atmosféru. Budova, ve které se kino nachází, byla postavena ve 20. letech 20. století v tehdy módním stylu art deco. Exteriér zaujme elegantní fasádou s geometrickými prvky a výrazným neonovým nápisem. Interiér kina Babylon je stejně působivý. Zachoval si svou historickou podobu s bohatě zdobenými stěnami, lustry a pohodlnými sedadly. Díky své architektuře a atmosféře je Kino Babylon oblíbeným místem pro filmové fanoušky i milovníky historie. Návštěva kina se tak stává nevšedním zážitkem, který spojuje filmový zážitek s estetickým prožitkem. Kino Babylon v Praze je tak skvělou volbou pro ty, kteří hledají alternativu k moderním multiplexům a chtějí si užít film v unikátním prostředí.

Pestrý program pro filmové nadšence

Kino Babylon v Praze, to není jen tak obyčejné kino. To je místo, kde se filmoví nadšenci cítí jako doma. A není se čemu divit! Pestrý program kina Babylon Praha uspokojí i ty nejnáročnější diváky.

Chcete si užít nejnovější hollywoodský trhák? Žádný problém! Kino Babylon pravidelně promítá ty nejžhavější filmové novinky. Dáváte přednost nezávislým snímkům s hlubším přesahem? I pro vás má Kino Babylon v Praze něco v rukávu. Pravidelně se tu konají projekce autorských filmů, dokumentů a festivalových snímků z celého světa.

A co takhle filmová klasika na velkém plátně? Kino Babylon Praha myslí i na vás! V rámci programu se tu pravidelně promítají legendární filmy, které psaly dějiny kinematografie. Ať už se řadíte mezi fanoušky akčních trháků, romantických komedií nebo náročných dramat, Kino Babylon v Praze má pro vás vždy něco připraveno.

Festivaly, projekce, filmové kluby

Kino Babylon Praha, to není jen tak obyčejné kino. Kromě promítání nejnovějších filmových trháků a artových snímků se tu koná i řada festivalů, projekcí a dalších akcí, které potěší srdce každého filmového fanouška. Kino Babylon se pravidelně stává dějištěm filmových přehlídek, které se zaměřují na specifické žánry, režiséry nebo témata. Můžete se tak těšit na festivaly dokumentárních filmů, animované tvorby, hororů nebo třeba přehlídky filmů s LGBT+ tematikou. Kino Babylon myslí i na fanoušky klasických filmů a pravidelně pořádá projekce legendárních snímků z historie kinematografie.

Kino Babylon je také domovem několika filmových klubů, které sdružují filmové nadšence s podobným vkusem. Kluby pořádají projekce filmů, které byste jinde jen těžko hledali, a po projekci často následuje diskuze s odborníky nebo i samotnými tvůrci. Ať už vás baví jakýkoliv filmový žánr, v Kině Babylon si zaručeně přijdete na své. Bohatý program festivalů, projekcí a klubových večerů vám poskytne jedinečnou možnost ponořit se do světa filmu a objevovat jeho skryté krásy.

Kavárna a bar: setkávání s přáteli

Kino Babylon v Praze není jen o filmech. Je to místo, kde se potkává umění, kultura a přátelé. Ať už si chcete před filmem vychutnat šálek kávy nebo po filmu probrat filmové zážitky u sklenky vína, kavárna a bar v Kině Babylon jsou tu pro vás.

V útulném prostředí kavárny si můžete dát lahodnou kávu, čaj nebo něco malého k zakousnutí. V nabídce najdete dorty, sendviče a další občerstvení. Kavárna je ideálním místem pro setkání s přáteli před filmem nebo pro odpočinek po náročném dni.

Bar v Kině Babylon nabízí široký výběr alkoholických i nealkoholických nápojů. Můžete si tu dát pivo, víno, koktejl nebo třeba jen minerálku. Bar je otevřený i po skončení posledního filmového představení, takže si tu můžete dát drink a probrat film s přáteli.

Kino Babylon v Praze je tak ideálním místem pro setkávání s přáteli. Ať už se chystáte na film, koncert nebo jen tak posedět, Kino Babylon vám nabídne příjemné prostředí a skvělou atmosféru.

Kino Babylon: více než jen kino

Kino Babylon v Praze, to není jen tak obyčejné kino. Stojí v samém srdci Prahy, na Václavském náměstí, a už od roku 1929 láká diváky do svého honosného interiéru. Zažilo první republiku, socialismus i sametovou revoluci. Jeho historie je spjatá s proměnami Prahy i celého Československa. Dnes je Kino Babylon místem, kde se potkává minulost s přítomností. Nabízí pestrý program pro všechny věkové kategorie. Kromě filmových projekcí se zde konají koncerty, divadelní představení, výstavy a další kulturní akce.

Kino Babylon Praha je oblíbeným místem setkávání Pražanů i turistů. Jeho neopakovatelná atmosféra a bohatá historie z něj dělají mnohem víc než jen kino. Je to kulturní instituce s duší, která si své kouzlo uchovává už téměř sto let.

Doprava a dostupnost

Kino Babylon Praha i Kino Babylon v Praze, ať už mluvíme o kterémkoli z nich, se nachází na snadno dostupném místě v centru Prahy. Konkrétně ho najdete na adrese Rybná 28, Praha 1, pár kroků od Staroměstského náměstí. Díky své centrální poloze je kino skvěle dostupné jak městskou hromadnou dopravou, tak i pěšky.

Nejbližší stanicí metra je linka A – Staroměstská, odkud je to ke kinu cca 5 minut chůze. Tramvajové zastávky Staroměstská (linky 2, 17, 18) a Náměstí Republiky (linky 3, 8, 14, 24) jsou vzdálené také jen pár minut. Pokud preferujete autobus, nejbližší zastávka je Staroměstská (linky 194, 207).

Pro ty, kteří se rozhodnou přijet autem, je v okolí kina k dispozici několik placených parkovišť. Doporučujeme však zkontrolovat aktuální dostupnost a ceny parkování.

Ať už se do kina Babylon Praha dopravíte jakkoli, věříme, že si užijete příjemný filmový zážitek v srdci Prahy.

Vstupenky a rezervace

Vstupenky na promítání v kině Babylon, které se nachází v srdci Prahy, si můžete zakoupit několika způsoby. Nejjednodušší je nákup online prostřednictvím oficiálních webových stránek kina. Na stránkách si vyberete film a promítání, zvolíte si místa a provedete platbu kartou. Vstupenky vám pak přijdou e-mailem a stačí je předložit na mobilu nebo vytištěné u vstupu do sálu. Pokud dáváte přednost osobnímu kontaktu, můžete si vstupenky koupit přímo v pokladně kina. Pokladna je otevřena vždy hodinu před začátkem prvního promítání. Platit můžete v hotovosti nebo kartou. Kino Babylon nabízí také možnost rezervace vstupenek. Rezervaci můžete provést telefonicky nebo e-mailem. Rezervace je platná do 30 minut před začátkem promítání, poté je uvolněna do prodeje. Doporučujeme včasný nákup vstupenek, obzvláště na populární filmy a víkendová promítání, kdy bývá kino často vyprodané.

Tipy pro návštěvníky kina Babylon

Kino Babylon v Praze, to není jen tak obyčejné kino. Dýchá na vás atmosféra staré Prahy a prvorepublikové elegance. Než se ale vydáte na promítání, máme pro vás pár tipů. Pokud se chystáte na film v původním znění, Babylon je známý svými projekcemi s titulky. Doporučujeme rezervaci vstupenek online, kino bývá často vyprodané, a to i na filmová představení během týdne. Využít můžete také samoobslužné kiosky v kině. Přijďte s dostatečným předstihem. Vychutnejte si atmosféru kavárny kina Babylon s nabídkou kávy, vína a drobného občerstvení. Kavárna je ideálním místem pro posezení s přáteli před filmem nebo po něm. Ať už zvolíte jakýkoli film, Kino Babylon vám zaručí nezapomenutelný filmový zážitek.

Publikováno: 19. 06. 2024

Kategorie: kultura

Autor: Karel Čapek

Tagy: babylon kino praha | kino babylon v praze