Alan Ritchson filmy a seriály: V čem hraje svalovec z Reacher?

Alan Ritchson Filmy A Pořady

Počátky kariéry

Alan Ritchson, fešák s úsměvem, který roztaví i ledovec, se nejdřív vrhnul do světa modelingu. A není se čemu divit! S tou postavou a pohledem modrých očí si ho hned všimla značka Abercrombie & Fitch. Ale modeling pro Alana nebyl dost akční. Toužil po něčem víc, po něčem, kde by mohl ukázat i jiné kvality než jen dokonalý úsměv. A tak se vrhnul na herectví. Jeho první krůčky vedly do seriálu "Smallville", kde si střihl roli Aquamana. Jo, slyšíte správně, už tehdy se Alan potápěl do světa superhrdinů. Ale to byl jen začátek. Po "Smallville" přišly další seriály jako "Blood Drive", kde si zahrál závodníka, nebo "Titans", kde se konečně naplno chopil role drsňáka Hawka. A nesmíme zapomenout ani na filmy! "Hunger Games: Catching Fire" mu přinesl roli Glossa a v "Teenage Mutant Ninja Turtles" propůjčil svůj hlas a pohyby Raphaelovi.

Smallville - Aquamanův debut

Alan Ritchson, známý pro svou impozantní postavu a charismatické vystupování, se vryl do paměti fanoušků jako nekompromisní Thad Castle v seriálu "Blue Mountain State" a akční hrdina Jack Reacher v seriálu "Reacher". Málokdo si ale vzpomene na jeho rané začátky, mezi které patří i role Aquamana v seriálu "Smallville".

Filmy a pořady s Alanem Ritchsonem
Název Rok vydání Žánr Role
Titans 2018-současnost Superhrdinský, Drama Hank Hall / Hawk
Reacher 2022-současnost Akční, Thriller Jack Reacher
Hněv Titánů 2012 Fantasy, Akční Agamemnon

Ritchson se v roli krále Atlantidy objevil v epizodě "Aqua" čtvrté série. Jeho Aquaman byl sebevědomý a odhodlaný ochránce oceánů, který se spojil s Clarkem Kentem, aby zastavili znečišťování moří. Ritchsonův výkon byl plný energie a charisma, a ačkoliv se jednalo o krátkou, ale intenzivní roli, dokázal divákům ukázat, že má na to stát se hvězdou akčních filmů.

I když se Ritchsonův Aquaman neobjevil v dalších epizodách "Smallville", jeho účast v seriálu mu pomohla nastartovat kariéru. Od té doby si zahrál v řadě filmů a seriálů, včetně "Hladových her", "Titans" a "Reacher", kde ztvárnil hlavní roli. Jeho role v "Smallville" tak zůstává zajímavou kapitolou v jeho filmografii a připomínkou jeho všestrannosti.

Hunger Games: Vražedná pomsta

Alan Ritchson, známý pro svou impozantní postavu a charismatické vystupování, se v posledních letech etabloval jako jeden z nejvýraznějších akčních hrdinů Hollywoodu. Jeho filmografie a seznam seriálů, ve kterých se objevil, svědčí o jeho všestrannosti a schopnosti ztvárnit širokou škálu rolí. Ačkoliv se film "Hunger Games: Vražedná pomsta" nenachází v jeho filmografii, existuje spojitost s touto populární sérií. Ritchson se totiž ucházel o roli Glossa, jednoho z tributů v "Hunger Games: Vražedná pomsta". Roli nakonec nezískal, ale jeho účast v konkurzu dokazuje, že se nebojí výzev a je ochotný se ucházet o role v různých žánrech. Mezi jeho nejznámější role patří bezesporu postava Thaddea Castlea, alias Aquamana, v seriálu "Smallville". Tato role mu otevřela dveře do světa superhrdinských filmů a seriálů. V roce 2014 si zahrál Raphaela v akčním filmu "Želvy Ninja" a jeho pokračování "Želvy Ninja 2". Jeho fyzická kondice a bojové dovednosti z něj udělaly ideálního představitele této ikonické postavy. V současnosti je Ritchson známý především díky roli Jacka Reachera v seriálu "Reacher", který je adaptací knižní série Leeho Childa. Jeho drsné charisma a impozantní postava z něj dělají dokonalého Jacka Reachera a seriál se těší velké popularitě.

alan ritchson filmy a pořady

Temné stíny s Johnnym Deppem

Ačkoliv se Alan Ritchson neobjevil ve filmu Temné stíny s Johnnym Deppem, jeho filmografie a role v seriálech svědčí o jeho zálibě v akčních a komiksových adaptacích. Ritchson je známý pro svou impozantní postavu a charismatické vystupování, což ho předurčuje pro role silných a odhodlaných postav.

Mezi jeho nejznámější role patří Thad Castle v seriálu Blue Mountain State, kde ztvárnil nekompromisního kapitána fotbalového týmu. Dále se proslavil jako Aquaman v seriálu Smallville a v poslední době si získal popularitu jako Hawk v seriálu Titans a jeho spin-offu Doom Patrol.

Ritchson se nebojí akčních scén a kaskadérských kousků, což dokazuje i jeho role ve filmech jako Hněv Titánů a Rychle a zběsile 6. Jeho zájem o komiksové adaptace je patrný i z jeho účasti na filmu Teenage Mutant Ninja Turtles, kde propůjčil svůj hlas postavě Raphael.

Ačkoliv se Ritchson zatím neobjevil v žádném filmu s Johnnym Deppem, jejich kariéry se v mnohém protínají. Oba herci se proslavili v rolích, které vyžadují fyzickou zdatnost a charismatické vystupování. Není tedy vyloučeno, že se v budoucnu na plátně setkají.

Od komiksu k seriálu: Blood Drive

Alan Ritchson, tohle jméno si asi nespojíte s komiksovou adaptací, ale věřte, že by to tak být nemělo. Ritchson, známý spíše pro role svalovců v akčních filmech jako "Reacher" nebo "Rychle a zběsile 7", si v roce 2017 střihl hlavní roli v seriálu "Blood Drive". A co že to vlastně "Blood Drive" je? Představte si svět, kde je benzín minulostí a auta jezdí na... krev. Ano, čtete správně. A v tomto šíleném, postapokalyptickém světě se ocitá i Ritchsonův Arthur Bailey, bývalý policista, který je donucen účastnit se závodu napříč Amerikou, kde sázkou je přežití. Seriál, inspirovaný grindhouse filmy 70. let, si nebere servítky a servíruje divákům pořádnou porci násilí, černého humoru a bizarních postav. Ačkoliv se "Blood Drive" nedočkal druhé série, pro Ritchsona znamenal odklon od zaškatulkování a ukázal, že zvládá i role v drsnějších a nekonvenčních projektech.

alan ritchson filmy a pořady

Alan Ritchson, od svalnatého gladiátora po charismatického detektiva, ukazuje pozoruhodný rozsah a schopnost vtělit se do různorodých rolí, které si získávají diváky napříč žánry.

Eliška Nováková

Titánská výzva: Hawk v Titans

Alan Ritchson, svalnatý sympaťák, kterého si pamatujeme jako Aquamana ze seriálu Smallville, se vrací na obrazovky v roli, která mu jako ulitá sedí – jako Hawk v seriálu Titans. Pro Ritchsona, který se proslavil rolí drsných a fyzicky impozantních postav, je to další krok v jeho hvězdné kariéře.

V Titans se Ritchson zhostil role Hanka Halla, bývalého sportovce, který se po tragické nehodě stane napůl člověkem, napůl jestřábem. Jeho Hawk je impulzivní, drsný a neohrožený bojovník, který se ale potýká s vnitřními démony. Ritchson do role vnáší syrovou energii a charizma, díky čemuž je Hawk jednou z nejzajímavějších postav seriálu.

Titans ale není jedinou zastávkou Ritchsona ve světě komiksových adaptací. Viděli jsme ho i v roli Thaddea Castlea ve filmu Jack Reacher: Nikdy se nevracej po boku Toma Cruise. Jeho fyzická zdatnost a charisma z něj dělají ideálního herce pro akční role a role superhrdinů.

Ritchson ale není jen akční hrdina. Dokázal, že zvládá i komediální polohu, a to v seriálu Blood of Zeus, kde propůjčil svůj hlas Herkulovi. Jeho herecký záběr je tak široký, že se můžeme těšit, čím nás v budoucnu překvapí.

Akční jízda: Rychle a zběsile 8

Alan Ritchson, hvězda známá pro svou impozantní postavu a akční role, se bohužel neobjevil ve filmu Rychle a zběsile 8. Ačkoliv by jeho charisma a fyzická zdatnost skvěle zapadly do světa rychlých aut a adrenalinových honiček, Ritchson se v tomto díle série neobjevil.

Fanoušci akčních filmů ho můžou znát z jiných projektů. Zahrál si například ve filmu Blood Drive, kde ztvárnil hlavní roli, nebo v seriálu Titans, kde se představil jako Hawk. Jeho filmografie zahrnuje i snímky jako The Hunger Games: Catching Fire a Teenage Mutant Ninja Turtles.

alan ritchson filmy a pořady

I když si Alan Ritchson nezahrál v Rychle a zběsile 8, jeho kariéra je plná akčních rolí a napínavých filmů a seriálů, které si jeho fanoušci můžou užít.

Reacher: Drsný hrdina v hlavní roli

Alan Ritchson, hora svalů a charismatu, se vryl do paměti diváků jako nekompromisní Jack Reacher v seriálu "Reacher". Jeho drsný vzhled a fyzická zdatnost z něj dělají ideálního představitele drsných hrdinů, ale Ritchson není jen svaly a akční scény. Jeho herecký rejstřík je překvapivě široký, jak dokázal v rolích, které se od Reachera diametrálně liší.

Představil se například jako Thad Castle, tupý, ale dobrosrdečný fotbalista v komediálním seriálu "Blue Mountain State", kde dokázal, že se nebojí ani sebeironie. Sci-fi fanoušci ho znají jako Aquamana z filmu "Smallville" nebo jako Raphaela z filmové série "Teenage Mutant Ninja Turtles".

Ať už jde o akční thriller, komedii nebo fantasy, Ritchson do každé role vnáší svůj charakteristický šarm a intenzitu. Jeho charisma a fyzická přítomnost z něj dělají nepřehlédnutelnou postavu na obrazovce a není pochyb o tom, že jeho hvězda bude i nadále stoupat.

Budoucí projekty a plány

Alan Ritchson má před sebou nabitý program. Po úspěchu seriálu Reacher, kde ztvárnil hlavní roli Jacka Reachera, se od něj očekává hodně. Druhá série Reacher je již potvrzena a fanoušci se nemohou dočkat, až uvidí Ritchsona znovu v akci.

Kromě Reachera má Ritchson na kontě i další projekty. Propůjčil svůj hlas Leonardovi v animovaném filmu Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem. Jeho filmografie se dále rozrůstá o akční thriller The Ministry Of Ungentlemanly Warfare, kde si zahraje po boku Henryho Cavilla a Eizy-Eho ve filmu o skupině N.W.A s názvem Straight Outta Compton.

Ritchson se nebrání ani novým výzvám a rád zkouší různé žánry. Jeho všestrannost a charisma z něj dělají jednoho z nejvyhledávanějších herců současnosti. Fanoušci se tak můžou těšit na další zajímavé role a projekty, ve kterých Alan Ritchson předvede svůj talent.

Ritchson: Více než jen svaly?

Alan Ritchson, pro mnohé známý jako svalnatý Aquaman z „Smallville“ nebo brutální Jack Reacher z nové série Amazonu, se pomalu, ale jistě stává zavedeným jménem filmového a televizního průmyslu. Jeho fyzická zdatnost je nepopiratelná – Ritchson se pyšní impozantní postavou, kterou budoval léta tvrdého tréninku a disciplíny. Právě díky ní se proslavil v rolích akčních hrdinů, kteří vyžadují značnou fyzickou sílu a obratnost. Vzpomeňme například na jeho roli ve filmu „Ninja Turtles“, kde ztvárnil Raphaella, nebo na jeho účinkování v seriálu „Bloodline“.

alan ritchson filmy a pořady

Otázkou ale zůstává, zda je Ritchson jen hromotluk s vypracovanými svaly. Jeho role Thaddea Castlea v satirické komedii „Titans“ naznačuje, že Ritchson má komediální talent a dokáže zahrát i komplexnější postavy s hlubší motivací. Jeho výkon v „Titans“ sklidil pozitivní ohlasy a ukázal, že Ritchson se nebojí experimentovat s různými žánry a rolemi. Ritchson se tak profiluje jako všestranný herec, který se neztratí ani v dramatických, ani v komediálních vodách. Zda se mu podaří prorazit i do oscarových sfér, ukáže až čas. Jedno je ale jisté – Alan Ritchson je herec, na kterého se vyplatí dávat si pozor.