Finn Wolfhard: Víc než jen Stranger Things

Finn Wolfhard Filmy A Pořady

Počátky kariéry

Finn Wolfhard, kanadský rodák, se poprvé objevil na televizních obrazovkách v roce 2014 v epizodních rolích seriálů "The 100" a "Supernatural". Jeho průlomová role přišla v roce 2016, kdy ztvárnil Mikea Wheelera v mysteriózním seriálu Netflixu "Stranger Things". Tato role mu vynesla celosvětovou slávu a uznání kritiků, včetně ceny Screen Actors Guild Award za nejlepší herecký výkon v dramatickém seriálu. Souběžně se "Stranger Things" se Finn Wolfhard pustil i do filmového světa. Jeho debutem na velkém plátně se stal horor "To" z roku 2017, ve kterém ztvárnil roli Richieho Toziera. Film se stal kasovním trhákem a upevnil Finnovu pozici jednoho z nejtalentovanějších mladých herců současnosti.

Průlom: Stranger Things

Finn Wolfhard, kanadský herec a muzikant, se proslavil rolí Mikea Wheelera v mysteriózním seriálu Stranger Things od Netflixu. Seriál, zasazený do 80. let, sleduje skupinu přátel, kteří se potýkají s nadpřirozenými silami v městečku Hawkins. Wolfhardovo ztvárnění Mikea, chytrého a loajálního vůdce party, mu vyneslo celosvětovou slávu a nominaci na cenu Screen Actors Guild Award. Úspěch Stranger Things otevřel Wolfhardovi dveře do světa filmu.

Mike Wheeler: Drsňák s duší

Finn Wolfhard, známý pro svou roli Mikea Wheelera v seriálu Stranger Things od Netflixu, si rychle získal srdce diváků po celém světě. Jeho postava, Mike, je skvělou ukázkou "drsňáka s duší". Na první pohled působí Mike jako typický teenager 80. let - posedlý Dungeons & Dragons, trochu neohrabaný ve vztazích a věčně zapletený do nějaké té nadpřirozené šlamastiky. Pod drsnou slupkou se ale skrývá oddaný kamarád s velkým srdcem, který se pro své blízké nezastaví před ničím.

Jeho odvaha a věrnost jsou patrné v každém díle, ať už čelí hrozivému Demogorgonovi nebo se snaží rozluštit tajemství Hawkinsu. Finn dokázal Mikovu zranitelnost a sílu ztvárnit s neuvěřitelnou hloubkou a autenticitou, čímž si vysloužil uznání kritiků i lásku fanoušků. Ačkoliv je Stranger Things pro Finna průlomovou rolí, objevil se i v dalších úspěšných projektech. Zahrál si Richieho Toziera ve filmové adaptaci hororového románu Stephena Kinga "To" a jeho pokračování "To Kapitola 2", a také mladého Borise Pavlikovského v dramatu "Zlaté stezky". Finn Wolfhard je bezpochyby talentovaný mladý herec se slibnou budoucností, a my se už teď těšíme na jeho další role.

Hororové role: To a Ghostbusters

Finn Wolfhard, hvězda seriálu Stranger Things, si už v mladém věku stihl zahrát v několika hororových projektech. Kromě boje s monstry z Upside Down ho diváci mohli vidět i v remaku hororové klasiky To od Stephena Kinga. Ve filmu ztvárnil roli Richieho Toziera, ukecaného člena Klubu smolařů, který se postaví děsivému Pennywisemu. Jeho výkon sklidil chválu od kritiků i fanoušků.

Ačkoliv je Finn spíše spojován s hororovým žánrem, objevil se i v jiných typech filmů a seriálů. Namluvil například postavu Borise ve filmu Psí ostrov od Wese Andersona a zahrál si i v komediálním seriálu Carmen Sandiego.

Jeho filmografie dokazuje, že Finn Wolfhard je talentovaný mladý herec se slibnou budoucností. Ať už se objeví v hororu, komedii nebo dramatu, vždy do role vnese svůj osobitý šarm a charisma.

Nezávislé filmy a festivaly

Finn Wolfhard, známý především díky seriálu Stranger Things, si buduje působivou filmografii i mimo svět Hawkinsu. Jeho zájem o nezávislé filmy je zřejmý z výběru rolí. V roce 2017 si zahrál v akčním hororu To od režiséra Andrése Muschiettiho, který se stal kasovním trhákem. Následovala role Richieho Toziera v pokračování To: Kapitola 2. Obě adaptace Stephena Kinga mu přinesly uznání kritiky i fanoušků.

Wolfhard se ale nebojí ani menších, autorských projektů. V roce 2019 si zahrál v dramatu The Goldfinch, adaptaci Pulitzerovy ceny oceněného románu Donny Tarttové. Film režíroval John Crowley a Wolfhard v něm ztvárnil Borise Pavlikovského, ukrajinského studenta a problémového nejlepšího přítele hlavní postavy. Ve stejném roce se objevil i v komediálním dramatu The Turning, moderní adaptaci novely Henryho Jamese Výkřik.

Jeho zájem o nezávislou scénu se odráží i v jeho budoucích projektech. Fanoušci se můžou těšit na horor When You Finish Saving the World, ve kterém si Wolfhard zahraje po boku Julianne Moore. Film bude režírovat Jesse Eisenberg a bude se soustředit na komplikovaný vztah matky a syna.

Tyto role dokazují, že Finn Wolfhard není jen dětskou hvězdou, ale talentovaným hercem se zájmem o různé žánry a formáty. Jeho ochota pouštět se do nezávislých projektů mu umožňuje dále rozvíjet svůj talent a budovat si pestrou filmografii.

Hudební kariéra: Calpurnia a The Aubreys

Finn Wolfhard, známý především díky rolím v seriálech Stranger Things a To, není jen talentovaný herec, ale také nadšený hudebník. Jeho vášeň pro hudbu se projevila už v útlém věku a brzy se proměnila v touhu tvořit vlastní hudbu.

V roce 2017 založil se svými přáteli kapelu Calpurnia, kde působil jako zpěvák a kytarista. Kapela si rychle získala popularitu a v roce 2018 vydala své debutové EP "Scout". Jejich indie rockový zvuk, inspirovaný kapelami jako The Strokes nebo Weezer, oslovil fanoušky po celém světě. Calpurnia absolvovala několik turné a zahrála si na prestižních festivalech jako Coachella a Lollapalooza.

V roce 2019 se kapela rozpadla, ale Finn Wolfhard se nevzdal své hudební kariéry. Spolu s bubeníkem Malcolmem Craigem, se kterým hrál už v Calpurnia, založil novou kapelu The Aubreys. Jejich hudba se odklonila od indie rocku a zaměřila se na experimentálnější a psychedelický zvuk. V roce 2020 vydali své debutové album "Majors" a v roce 2021 následovalo album "Karaoke Alone". The Aubreys pokračují v koncertování a Finn Wolfhard dokazuje, že hudba je pro něj stejně důležitá jako herectví.

Nadcházející projekty

Finn Wolfhard, miláček fanoušků Stranger Things, rozhodně nezahálí. Po úspěchu seriálu od Netflixu se vrhnul na další zajímavé projekty. Brzy ho uvidíme ve filmu "When You Finish Saving the World", kde si zahrál po boku Julianne Moore. Film bude mít premiéru na filmovém festivalu Sundance a slibuje silný příběh o matce a synovi, kteří se snaží najít společnou řeč.

Fanoušci hororu se můžou těšit na "The Salem's Lot", novou adaptaci klasického románu Stephena Kinga. Finn si tu střihne roli Marka Petrieho, mladíka, který se postaví upírům terorizujícím městečko. Premiéra je naplánovaná na příští rok a my už se nemůžeme dočkat, jak si Finn poradí s hororovou atmosférou.

A co hudba? Finn je součástí kapely The Aubreys a i když se teď soustředí hlavně na herectví, hudbu rozhodně neopouští. Kapela má za sebou několik úspěšných koncertů a vydala už i debutové album.

Vliv na popkulturu

Finn Wolfhard si za krátkou dobu vybudoval neuvěřitelnou popularitu, a to hlavně díky rolím Mikea Wheelera v seriálu Stranger Things a Richieho Toziera ve filmové adaptaci To od Stephena Kinga. Jeho tvář a jméno se staly synonymem pro nostalgii 80. let a popkulturní fenomény. Jeho účesy, oblečení a celkový styl inspirovaly mnoho fanoušků po celém světě. Dokonce i jeho kapela Calpurnia, ve které působil jako zpěvák a kytarista, si získala velkou fanouškovskou základnu. Její hudba, ovlivněná indie rockem a alternativou, dokonale zapadla do atmosféry seriálu Stranger Things a oslovila celou generaci. Finn se objevil v reklamách, hudebních videoklipech a stal se ikonou pro mladé lidi. Jeho vliv na popkulturu je nepopiratelný a jeho hvězda stále stoupá.

Finn Wolfhard: Ikona generace Z

Finn Wolfhard, kanadský herec a muzikant, se stal během krátké doby idolem generace Z. Jeho cesta ke slávě začala rolí Mikea Wheelera v mysteriózním seriálu Stranger Things od Netflixu. Seriál, zasazený do 80. let, se stal celosvětovým fenoménem a katapultoval Wolfharda a jeho herecké kolegy do centra pozornosti. Wolfhardovo ztvárnění rozumného a oddaného Mikea, který se potýká s nadpřirozenými silami a dospíváním, si získalo srdce diváků po celém světě.

Jeho talent a charisma mu otevřely dveře k dalším filmovým a televizním projektům. Objevil se ve filmové adaptaci hororového románu Stephena Kinga To, kde ztvárnil roli Richieho Toziera, a v pokračování To Kapitola 2. Wolfhard si zahrál i Borise Pavlikovského v remaku filmu Zlatí hoši od režisérky Cary Joji Fukunagy. Jeho filmografie zahrnuje také snímky jako Svatební příběh, Lovci duchů: Nástupnictví a Pinokio od Guillerma del Tora.

Vedle herectví se Wolfhard věnuje i hudbě. Je frontmanem rockové kapely The Aubreys, se kterou vydal několik singlů a album. Jeho hudební tvorba, stejně jako jeho herecké výkony, oslovuje mladé publikum a upevňuje jeho status ikony generace Z.

Publikováno: 19. 06. 2024

Kategorie: herci

Autor: Karel Čapek

Tagy: finn wolfhard filmy a pořady | filmy a pořady s finnem wolfhardem