Taylor Swift na stříbrném plátně: Nové filmové dobrodružství!

Taylor Swift Kino

Taylor Swift na stříbrném plátně

Zpěvačka a textařka Taylor Swift se neomezuje jen na hudební svět, ale čím dál častěji se objevuje i na filmovém plátně. Po menších rolích ve filmech jako "Valentýn" a "Lorax: Dobrodružství v 3D" si zahrála i v muzikálu "Cats" z roku 2019. Ačkoliv film nesklidil u kritiků příliš pozitivní ohlasy, Swift si za píseň "Beautiful Ghosts", kterou pro film složila, vysloužila nominaci na Zlatý glóbus. V roce 2022 se objevila v mysteriózní komedii "Amsterdam" po boku Christiana Balea a Margot Robbie. Její nadšení pro filmový průmysl je zřejmé a fanoušci se tak můžou těšit na další herecké počiny této talentované umělkyně.

Od country hvězdy k filmové múze

Zpěvačka, skladatelka a herečka v jedné osobě, tak by se dala v krátkosti popsat tato talentovaná umělkyně. Její cesta ke slávě začala v hudebním průmyslu, kde si svými country písněmi získala srdce milionů fanoušků. Její sametový hlas a upřímné texty o lásce, ztrátě a životě na americkém jihu z ní udělaly jednu z nejvýraznějších postav moderní country hudby. Její talent a charisma ale nezůstaly bez povšimnutí filmařů. Po několika menších rolích v televizních seriálech přišla nabídka na hlavní roli v romantickém dramatu, která z ní udělala filmovou hvězdu.

Nejvýraznější filmové role Taylor Swift

Taylor Swift není jenom královnou popu, ale také si stihla zahrát v několika filmech. Její filmový debut přišel v roce 2010 s romantickou komedií "Valentýn". Zahrála si po boku hvězd jako Jamie Foxx a Jennifer Garner. Další výraznější rolí byla rebelka Lucy v adaptaci dystopického románu "Dárce" z roku 2014. Zde si zahrála s Jeffem Bridgesem a Meryl Streep. V roce 2019 se objevila v filmové adaptaci broadwayského muzikálu "Cats", kde ztvárnila roli Bombaluriny. I když film nesklidil velký úspěch, Taylor si na place splnila sen, když si zahrála po boku Judi Dench a Idriss Elby.

Hudební dokumenty: Okénko do života

Hudební dokumenty nám otevírají dveře do soukromí a tvůrčích procesů našich oblíbených kapel a hudebníků. Sledujeme jejich vzestupy i pády, radosti i strasti, a to vše s hudbou jako soundtrackem jejich životů. Tyto filmy a seriály nám umožňují nahlédnout do zákulisí koncertů, nahrávacích studií i domovů umělců. Díky nim lépe chápeme inspiraci a emoce skryté za notoricky známými melodiemi.

Nadcházející filmové projekty

Filmoví nadšenci se mají na co těšit! V nadcházejících měsících nás čeká vlna premiér slibných snímků. Milovníci napětí se můžou těšit na nový thriller od režiséra Davida Ondříčka, ve kterém si zahraje Ivan Trojan. Fanoušci komedií se zase můžou těšit na pokračování úspěšné série "Ženy v běhu", tentokrát v režii Martina Horského. Do kin se chystá i historické drama o Janu Žižkovi s Benem Fosterem v hlavní roli. Z animované tvorby slibuje zábavu pro celou rodinu nový film od studia Pixar s názvem "Soul". Ať už preferujete jakýkoliv žánr, v nabídce kin si určitě najdete film, který vás osloví.

Taylor Swift: Ikona hudby a filmu?

Taylor Swift je bezpochyby hudební ikonou. S miliony prodaných alb a spoustou cen Grammy je její vliv na hudební průmysl nepopiratelný. Ale co film? Swift si zahrála v několika filmech, včetně "Valentýn" a "Kočky", ale její herecké výkony zatím nesklidily takový ohlas jako její hudba. Zatímco někteří kritici chválí její přirozenost před kamerou, jiní zpochybňují její herecký rozsah. Její role ve filmu "Amsterdam" ale naznačuje, že by mohla mít v Hollywoodu slibnou budoucnost. Zda se stane filmovou ikonou, ukáže až čas a její další filmové počiny.

Publikováno: 17. 06. 2024

Kategorie: kultura

Autor: Karel Čapek

Tagy: taylor swift kino | film s taylor swift