Seriály online

Seriály se točí již téměř od poloviny minulého století a představují jednu z nejvýdělečnějších položek filmového průmyslu. Každá televizní stanice, ať už česká nebo zahraniční, se zabývá vlastní seriálovou produkcí, která dokáže spolehlivě zaujmout co možná největší procento divácké populace. Společně s expanzí a vývojem internetu jdou tedy i ruku v ruce rozličná vylepšení týkající se dostupnosti jednotlivých seriálů. V praxi to vede k distribuci skrze takzvané e seriály. Jedná se o možnost sledovat oblíbený seriál přímo na internetu, což je výhodné především v takových případech, kdy se nepodaří stihnout díl v televizi. V takovém případě, aby mi neutekl děj, sleduju seriály následně na internetu. Stejně tak v případě, že jsem slyšel o seriálech, které se již v televizi nevysílají, a zároveň se mi nechce platit za DVD obsahující celé řady takových seriálů, opět sleduji seriály na internetu. V současné době tak není problém být neustále v obraze a neztratit ani jediný díl, což bylo důvodem ztráty sledovanosti u většiny seriálů, především zahraničních, když nebyly filmy a seriály na internetu dostupné. Zahraniční seriály, které spočívaly ve svázaném ději, který nebylo jednoduché po "prošvihnutí" dílu následovat, takovým způsobem zbytečně ztrácely diváckou základnu a jejich popularita zvolna, ale jistě klesala.

S tím související argument také dodnes slouží ve prospěch filmových fanoušků zatracujících seriály. Pro některé se jedná o ztrátu času, čekání na díly, nejistota ohledně budoucnosti seriálu, jehož pokračování závisí na finančním zisku té či oné televize a v neposlední řadě také upadající kvalita po pilotních dílech. Na internetu v dnešní době sleduju seriály právě proto, že je možné se s těmito skutečnostmi vypořádat. Díly jsou dostupné všechny na jednom místě, ve většině případů je možné sledovat seriály zdarma bez jakékoliv nutnosti registrace nebo odeslání členského poplatku na cizí bankovní účet a samozřejmě také hraje roli možnost informovat se ohledně seriálu prostřednictvím nepřeberného počtu recenzí, blogů nebo přímo oficiálních webových stránek distributora, popřípadě výrobce.

Dalším důvodem proč sleduji seriály přímo na internetu je časová flexibilita. Nemusím čekat na předem daný čas definovaný televizním programem, nýbrž si zapnu internet kdykoliv se mi zachce, najdu si zvolený seriál a bavím se.

Sledujeme seriály online

Nejlepší seriály bývají internetovou formou distribuovány skrze webové stránky disponující zpravidla obsáhlou databází seriálů nebo filmů. Většina takto poskytovaných seriálů musí být aktuální, aby si stránka získala popularitu a respekt mezi moderními televizními diváky, kteří většinou mají zájem o nové seriály, které nemají možnost sledovat v televizi nebo prostřednictvím satelitního připojení. Já osobně sleduju seriály na internetových stránkách, které mi kromě samotného seriálu, případně odkazu na seriál dokážou poskytnout i relevantní informace, pár řádků o obsahu dílu nebo nějaké reference, které mi pomohou posoudit kvalitu seriálu ještě předtím, než se na něj začnu dívat, abych se tak vyhnul případnému zklamání. Pro českého diváka mají především význam takové webové stránky, které nabízí i současné české seriály. Zejména v poslední době se mohou české státní i komerční televize pyšnit poměrně širokou paletou kvalitních seriálů, které bývají vysílané pouze po jednom dílu týdně, což odpovídá přesně výše zmíněnému.

Takové seriály je nutné shromáždit na jednom místě tak, aby měl divák možnost seznámit s podstatou seriálu, případně si doplnit mezery v podobě zhlédnutí dílů, které mu v televizi unikly a dále musí web vsadit také na perspektivu toho, že budou další díly seriálu průběžně, a pokud možno co nejdříve po uvedení na veřejnost, na webu poskytnuty.

České seriály

Serialy cz (pro potřeby článku na následujících řádcích také seriály.cz, www.serialy.cz, popřípadě serialy.cz.cz) se v posledních několika letech stávají stále populárnějším cílem internetového vyhledávání týkajícího se distribuce seriálů online. O stále rostoucí kvalitě místní seriálové produkce svědčí i mezinárodní povědomí o některých sériích a především nápaditost a originalita některých scénářů. Samozřejmě dochází i k produkci méně kvalitního materiálu, ale to lze vidět stejně tak i na mezinárodní scéně. Serialy cz dokážou v poslední době nabídnout kombinaci kvalitních hereckých výkonů podávaných ve většině případů známými herci působícími v oblasti filmu a divadla, napětí sršícího z obrazovky na diváka a především schopnost vtáhnout diváka do děje způsobem, že se těší na další díl a s největší pravděpodobností se na něj opět bude dívat.

To jsou přesně aspekty, kvůli kterým sledujeme serialy. Díky tomu dokážou televize opětovně produkovat nové seriály s rostoucí kvalitou, která je přímo úměrná právě množství diváků sledujících daný seriál. Každý seriálový fanoušek by si měl v současné, velmi bohaté nabídce přijít na své.

Ať už se jedná o diváky preferující spíše krátké minisérie, které svazuje děj a tím dokážou divákovi poskytnout skutečnou možnost vcítit se do role hlavních protagonistů, nebo pro ty, kteří mají rádi každodenní nenucenou zábavu ve formě tak zvaných "nekonečných" seriálů, popřípadě i milovníky kriminálních příběhů soustředících se na vyřešení případů pod vedením hrdinných, sympatických vyšetřovatelů. Zapni si internet a sleduj seriály se mnou! Sledujeme serialy proto, že nás to baví!

Česká televize archiv seriálu

V současné záplavě kvalitních i nekvalitních seriálů můžeme pozorovat i konkurenční boje mezi jednotlivými televizemi, které ve stejný čas zveřejní seriály s obdobným námětem nebo tématikou a soupeří o procentuální vítězství ohledně množství diváků, komerční televize mají ve většině případů náskok před státními, nicméně mnohdy se tak děje na úkor kvality. Lepší reklama a marketing mnohdy zařídí obrovská množství diváků sledujících pilotní díly, ale po několika částech se už hodnoty a počty diváků v porovnání mezi státní a komerční televizí vyrovnávají. V obou případech se ovšem chytře rozhodují pro vlastní online distribuci seriálů, což vede k dalším zvýšením sledovanosti. Před několika lety tudíž spustila i česka televize archiv seriálu, který nabízí serialy.cz, což zásadním způsobem pomohlo k zpřístupnění divákům, kteří do té doby nemohli sledovat seriály, ať už z důvodu časového nedostatku nebo proto, že nevlastnili televizní přístroj (Česka televize archiv seriálu spustila společně s vysíláním určené pro zbytek produkce televize, tudíž je možné volit ze skutečně široké nabídky pořadů). Stejně tak nabízejí webové stránky nova plus seriály, které byly vysílané televizí nova. Jedná se jak o seriály cz, tak i o zahraniční seriály, které jsou distribuovány v České republice, pochopitelně s českým dabingem.

Podobným způsobem nabízí i tv barandov archiv pořadů seriál ze své produkce, který hledáš. Sleduj seriály na nova plus, tv barandov nebo v archivu české televize a nenech si ujít prvotřídní divácký zážitek!

Neoficiální internetová produkce

Seriály.cz jsou v současné době nabízeny i v rámci dalších internetových stránek, které nejsou přímo oficiální internetovou doménou představující televizi. Webová doména kinotip seriály takto nabízí ve vysoké kvalitě a bez jakýchkoliv členských poplatků.

Často vyhledávanými odkazy ve vyhledávačích Google nebo Seznam.cz jsou tak i hesla jako www.serialy.cz, serialy.cz.cz, dokonce i www.serialy.cz.cz, které zájemce většinou dovedou k internetovým stránkám, které distribuují e seriály cz. Některé z takových webů nabízejí kromě klasického přístupu do seriálové nebo filmové databáze i založení profi účtů, s čímž souvisejí různé výhody, přístupy k bonusovým dílům, exkluzivní informace ze světa filmu a seriálu a další. Je tedy možné sledovat seriály, které jsou dostupné na oficiálních televizních webech, v tom případě se jedná ovšem pouze o seriály, které byly natočeny nebo distribuovány danou televizí, nebo sleduj seriály cz skrze neoficiální distribuční stránky, jako je například serial zone.

Server zkouknito seriály nabízí také. Vedle zkouknito a serial zone je možné nalézt spousty dalších jak českých, tak zahraničních webů. Já osobně sleduji serialy i na zahraničních webech, přičemž mám kromě zábavy možnost si i zlepšovat cizí jazyk. Když sleduju serialy.cz, tak musím ale samozřejmě volit stránky s českou koncovkou, protože na zahraničních webech většinou zastoupeny nejsou. U většiny webovek funguje pro české seriály seznam, ze kterého si vybereš to, co tě zajímá. Sledujeme seriály on line česky a zdarma!

Youtube a seriály

Specifickým způsobem, jak získat přístup k široké nabídce seriálů je multimediální server youtube. Nicméně je nutné mít na paměti, že youtube seriály ke shlédnutí zdarma nabízí většinou pouze v případech, jedná-li se o seriály jinde nezveřejněné, to znamená seriály, které byly vytvořeny výhradně pro distribuci formou youtube. Děje se tak především z důvodu porušování autorských práv, ke kterému by došlo při distribuci oficiálních seriálů bez souhlasu televize, která je produkuje. Nedá se tedy říct, že by youtube seriály byly méně kvalitní, pouze se jedná například o vedlejší projekty méně komerčních režisérů nebo seriály, které by při uvedení komerční televizí nezaujaly potřebnou diváckou popularitu.

Youtube seriály ke shlédnutí zdarma nabízí v různých kvalitách, nicméně většinou se jedná o HD, což je ovlivněné především nastavením uploadera, pak už je pouze na Vás, respektive rychlosti Vašeho internetu, jaké kvalitě dáte přednost. Díky velkému počtu softwarů, skrze které je možné stahovat videa ze serveru youtube se dá říct, že tímto způsobem youtube nabízí i seriály ke stažení zdarma.

Nejoblíbenější seriály

Co se týče oblíbenosti seriálů, lze čerpat z mnoha výzkumů a žebříčků zaměřených na toto téma. Dle oficiálních statistik internetové stránky csfd (Československá filmová databáze) se již po několik let na prvním místě drží přelomový americký seriál Simpsonovi, následován dalším seriálem z americké produkce Teorie velkého třesku (Big bang theory). Na dalších příčkách můžeme stejně tak nalézt sitcomy z americké produkce, z čehož lze vyvodit, že na poli seriálů s přehledem vítězí komediální seriály. Z české produkce se na předních příčkách drží především "nekonečné seriály", jako například Ulice nebo Ordinace v růžové zahradě. S kratších seriálů se jedná především o ty, které se dotýkají aktuálního dění nebo disponují kvalitní reklamou.

Z poslední doby například seriály Policie Modrava nebo Expozitura. V případě posledně jmenovaného seriálu byl důvodem popularity především styl vyprávění, kdy byl retrospektivně popisován příběh policejní jednotky zabývající se vyšetřováním případů souvisejících přímo či nepřímo s nechvalně proslulým Berdychovým gangem. Pro další informace ohledně popularity seriálů je možné navštívit internetové statistiky a žebříčky. Sledujte serialy.cz v nejvyšší kvalitě a jednoduše online!