Seriál Temný případ online

Temný případ je detektivní seriál z americké produkce. Pokud jej budete chtít hledat na oficiálních stránkách v angličtině, tak ho hledejte pod názvem True Detective. Ke stažení zde najdete množství bonusového obsahu, obrázky na plochu a podobně. Seriál Temný případ 1. série odvysílala na počátku roku 2014 televizní stanice HBO. Hlavními postavami jsou dva detektivové Rust Cohle a Martin Hart. Děj začíná při výslechu těchto dvou detektivů, kteří v roce 1995 vyřešili morbidní vraždu, kde se vrah vyznačoval okultními praktikami a na své oběti zanechal vždy nějaké podivné znamení. Výslech probíhá kvůli tomu, že se v současnosti (2012) objevila vražda, kde byla oběť zabita naprosto totožným způsobem. Otázkou je, kdo to mohl způsobit, když byl vrah z roku 1995 poslán za mříže. Seriál Temný případ je v některých věcech tak trochu zvláštní, jelikož každá jednotlivá série má svůj vlastní příběh a své hlavní postavy.

Počátky seriálu

Seriál Temný případ 1. série sám o sobě není natočen na motivy nějaké knihy známého autora. Pravdou ale je, že se scénárista inspiroval v povídkách od Roberta Chambeho (Král ve žlutém rouše). Stanice HBO chtěla obnovit žánr krimiseriálů a posunout jej na odlišnou úroveň. Kritici seriál hodnotí velice kladně, a tak není divu, že už nyní se natáčí Temný případ 2. série. Pokud jste už nyní netrpěliví, tak na internetu naleznete množství rozhovorů hrdinů první série seriálu Temný případ. Online můžete sledovat například na síti YouTube nezveřejněné záběry z natáčení True Detective. Download videí je samozřejmě také možný.

True Detective

Jak již bylo zmíněno, hlavními postavami jsou Rust Cohle (Matthew McConaughey) a Martin Hart (Woody Harrelson). Mimoto je zde také Martinova manželka Maggie, se kterou má dvě děti. Případ, který detektivové řeší, je natolik psychicky vyčerpává, že se to projevuje i na jejich osobním životě (zvláště pak u Martina). Obě postavy seriálu True Detektiv se od sebe navíc velice liší. Martin je spíše střídmý a vyrovnaný, ale Rust žije tak trochu ve svém světě a je uzavřený. Moc toho nenamluví, ale zároveň si nenechá nic líbit od svých kolegů. Pokud se Vám seriál zalíbí a budete chtít vidět i bonusové materiály, které v televizi neuvidíte, tak Vás jistě potěší, že si můžete koupit seriál Temný případ. DVD seženete v mnoha internetových obchodech. Většina lidí se však spokojí s tím, že si vyhledají Temný případ ke stažení na internetu.

Sledujte True Detective online

True Detective na HBO
Ukázka očekávaných epizod na televizní stanici HBO. Zdroj: hbo.com

Pokud nemáte k dispozici kanál HBO, tak můžete sledovat seriál Temný případ online. Z řad českých portálů jej najdete například na sledujuserialy.cz. Zde naleznete seznam všech odvysílaných dílů ze seriálu Temný případ. Epizody jsou vždy popsané několika větami. Každý jednotlivý díl má zhruba 55 minut a vždy se v příběhu posunete o kousek dále. Pokud neradi sledujete Temný případ online z důvodů pomalého připojení anebo občasné nedostupnosti, tak stačí do vyhledávače napsat "True Detective download" a vyjedou Vám mnohá úložiště, kde si vybraný díl stáhnete.

Pokud se řadíte mezi ty, kteří rádi sledují videa v HD kvalitě, tak pro Vás bude atraktivní Temný případ DVD, kde máte všechny díly po ruce kdykoliv máte chuť. Možná, že jakmile začnete sledovat True Detective online, tak se Vám seriál zalíbí natolik, že se budete těšit na další série. Zde Vás možná bude čekat jedno zklamání, jelikož Vám Temný případ 2. série nenabídne stejné hlavní postavy, ale úplně jiné. Z oficiálního webu se dá zjistit, že True Detective 2. série bude pod nadvládou žen. Co však nabídne Temný případ 3. série mohou být nyní pouze spekulace.

Zajímavosti, které jste možná nevěděli

Snad každý seriál má své zajímavosti. Výjimku netvoří ani Temný případ. Epizody mají svá tajemství, kterých jste si možná nevšimli. Pojďme si nyní některé z nich říct. Ze všeho nejvíce Vás možná překvapí, že roli Martina měl původně dostat herec Rusta. Když se ale Matthew McConaughey podíval na tyto dvě odlišné postavy, rozhodl se, že si zahraje typ postavy, kterou ještě neztvárnil. Rozhodl se správně. Díky jeho vynikajícímu vcítění do role je jedna z příčin proč si získal tolik fanoušků právě Temný případ. Ke stažení jsou i nahrávky z natáčení úvodní znělky, které se chytla umělecká skupina, která v oboru není žádným nováčkem.

Epizody na HBO
Jeden z náhledů na duchařské pojetí celého seriálu. Zdroj: hbo.com

Vytvořily například znělku Her o trůny, či Masters of Sex. O možnost vysílat Temný případ online se televizní stanice téměř popraly. Zájem měly i stanice SHOWTIME nebo FX. Nakonec HBO poskytly tvůrcům nejlepší podmínky. Již nyní víme, že True Detective 2. série nebude režírovaná stejným režisérem. S ohledem na to, že první série byla natočena pouze pod vedením jednoho režiséra, se nemůžeme divit, že Cary Fukunagy byl již velice unaven z více jak 100 natáčecích dní, které probíhaly jen s malými přestávkami. Když se na obrazovky dostal poslední prémiový díl série, tak stanici sledovalo tolik lidí, že HBO měla problémy s připojením.

Okamžitě po odvysílání bylo možno najít Temný případ ke stažení na mnoha serverech. Pokud bude Temný případ 2. série srovnatelně dobrý jako první, můžeme se s největší pravděpodobností dočkat i True Detective 3. série.

Na závěr recenze seriálu

Co se týče hodnocení v Česku, tak dostal seriál (někdy chybně psán jako True Detektiv) hodnocení na nezávislém serveru CSFD celých 92%. Díky tomu se umístil na 9. příčce ze všech hodnocených seriálů. Tvůrci si opravdu dali záležet na tom, aby byl příběh promyšlen do nejmenších detailů a jako divák budete s nadšením sledovat True Detective. Download seriálu je na internetu téměř na všech stahovacích serverech. Díky tomu že je True Detective ke stažení, tak nebudete muset čekat, až budou první díly opakovány v televizi. Rovnou budete moct očekávat příchod True Detective 3. série.

Seriál a samotní herci získávají jedno ocenění za druhým a stává se stále více populární po celém světě. V současné době byl přeložen do mnoha jazyků a s největší pravděpodobností se dočkáme seriálu Temný případ 3. série i v českém dabingu. Chcete-li tvůrce podpořit, tak si určitě zadejte do vyhledávače "Temný případ DVD" a podívejte se na všechny epizody bez rušení reklam.