Simpsonovi online - Vše o žluté rodince

Tento seriál americké produkce byl vytvořený režisérem Mattem Groeningem pro televizní vysílání stanice FOX. Simpsnovi drží rekord, přičemž se jedná o nejdéle vysílaný animovaný seriál v historii americké televize. Aktuálně se může pochlubit 25 sériemi. Vůbec první vysílání zaznamenal seriál Simpsonovi 19. dubna 1987. V tomto případě se nejednalo o klasickou seriálovou epizodu, nýbrž o pouhý dvouminutový skeč v Show Tracey Ullmanové, vysílané na televizní stanici Fox. První řádný díl seriálu Simpsonovi se objevil na televizní obrazovce 17. Prosince 1989. Souběžně bylo vytvořeno prvních 20 epizod, které měly obrovský úspěch a prakticky okamžitě byly zařazeny do hlavního vysílacího času. I přes délku seriálu Simpsnovi vznikají stále nové náměty. Zajímavostí ohledně námětu seriálu Simpsnovi je fakt že byl svým tvůrcem Mattem Groeningem vymyšlen během patnácti minut, kdy Groening seděl v čekárně u producenta, kterému měl dát námět na animovaný seriál.

Nejprve měl být seriál realizován podle jeho komiksových stripů Life in Hell, pak nicméně dostal nápad ohledně nefunkční rodiny a vznikl známý Simpsonovi TV pořad.

The Simpsons

Kromě seriálu The Simpsons se mohou fanoušci těšit také z jeho filmové podoby s názvem Simpsonovi ve filmu (The Simpsons Movie), který byl uveden 27 července 2007 a má charakter klasické epizody seriálu Simsnovi, která je ovšem protažená do filmové délky. Příběh filmu se soustředí na katastrofu ve Springfieldu způsobené Homerem. Film Simsnovi disponuje 2D technologií na rozdíl od mnoha 3D animovaných filmů. Stejně jako většina seriálových epizod jsou i Simsni ve filmovém zpracování dabováni česky. Film zaznamenal velmi vysokou sledovanost, čemuž vděčí pravděpodobně svému úspěšnému seriálovému předchůdci. Pokud jste film Simsni ještě neviděli, rozhodně neváhejte a navštivte některé z internetových stránek nabízejících Simpsnovi ke shlédnutí zdarma.

Vysílání seriálu v ČR

Simsons na FOX
Ukázka přehledu odvysílaných epizod na televizní stanici FOX. Zdroj: fox.com

V České republice jsme měli možnost sledovat první díl seriálu 8. Lena 1993 na ČT 1. Televize nabízela Simpsnovi ke shlédnutí zdarma takřka nepřetržitě, nicméně v posledních letech vysílání docházelo k častým změnám vysílacích časů. Koncem roku 2009 zakoupila vysílací práva FTV Prima a od 1. Ledna 2010 nám nabízí Simsonovi ke shlédnutí na kanálu Prima Cool, a to od historicky prvního vysílaného dílu. Denně tak můžete sledovat rovnou dvě epizody seriálu, o víkendu dokonce tři, a to ihned po sobě. FTV Prima také začala s prací na vlastním, novém dabingu seriálu, který si tak můžete vychutnat jak na televizi FTV Prima, tak na většině webových stránek, které nabízejí tento nový formát Simpsons online ke shlédnutí.

Díky své popularitě v televizi lze snadno vydedukovat, že se jedná i o velmi populární eSeriál, jehož odběrateli se stalo mnoho internetových uživatelů. Pokud nemáte možnost sledovat seriál v TV, rozhodně doporučujeme nalézt Simpsonovi online ke shlédnutí zdarma, protože pevně věříme, že si tento vynikající eSeriál bezvadně užijete. Není nic snazšího, než sledovat seriál Simpsonovi online zdarma ve svém počítači.

Dárkové předměty

Díky i po mnoha letech stále rostoucí popularitě seriálu se jeho tvůrci rozhodli vytvořit řadu dárkových předmětů, které mohou svým fanouškům i nadále připomínat známou rodinku. Na internetu můžete tak například nalézt povlečení Simpsons, kterým můžete ozdobit interiér své ložnice, případně také puzzle s motivy seriálových postav. V nabídce mnoha velkoobchodních řetězců je dnes k nalezení nejedno tematické tričko s logem jednotlivých seriálových zástupců.

Simpsons trička
Ukázka nabídky triček se Simpsnovou rodinkou. Zdroj: geekshop.cz

Pokud by Vám nestačilo ani povlečení, ani ozdobná trička, můžete si zakoupit lego, což je vhodnější především pro ty nejmenší fanoušky seriálu, případně také obrázky nebo plakáty připomínající Vaše oblíbené seriálové představitele. Pro vylepšení vzhledu Vaší počítačové plochy můžete například stáhnout tapety ze serveru Nikee.

V případě zájmu o upomínkové předměty s tématem seriálu neváhejte a navštivte jednu z řady internetových stránek věnujících se těmto artiklům, případně zapátrejte přímo na stránkách věnujících se problematice seriálu, jako jsou například webovky www.simpsonovi.cz. Často vyhledávaným artiklem bývají Simpsonovi hry. Jedná se většinou o online hry, které jsou zdarma dostupné na internetu, například na serveru Nikee, a kde můžete sami ovládat jednu z postav a užívat si tak příběh seriálu zcela interaktivně.

Tyto Simpsonovi online hry bývají k nalezení na hromadných serverech zabývajících se internetovými freeware hrami. Pro ty největší fajnšmekry seriálu jsou k dispozici i různé vtipné parodie, videa dabovaná stejným způsobem jako seriál případně i Simpsonovi Hentai videa. Pro zájemce vyhlásila soutěž ohledně seriálu také benzinka Agip, přičemž v jejím rámci můžete zakoupit řadu upomínkových předmětů nebo celou kolekci Simpsonů.

Seriál na internetu

Simpsni na Primě
Simsnovi vysílá také TV Prima, včetně nejaktuálnějších epizod. Zdroj: cool.iprima.cz

Stále víc internetových uživatelů má zájem o seriál Simpsonovi online ke shlédnutí zdarma. Za tímto účelem lze navštívit buď internetové vysílání televize Prima, ovšem daleko jednodušším způsobem je využití jednoho z řady masových serverů zajišťujících nejen Simsnovi online ke shlédnutí, ale spolu s nimi i rozsáhlý počet dalších seriálů nebo filmů. Můžeme doporučit například server ČekniTo, kde naleznete kromě seriálu spoustu dalších zábavných videí. Kromě ČekniTo lze seriál také stáhnout z velkokapacitních serverů a dále se nestarat o připojení k internetu, ovšem kvalita takto stažených videí bývá zpravidla nižší.

Osobní názor

Sleduju seriály Simpsonovi již od jejich prvních sérií a všem zájemcům o kvalitní zábavu ho mohu jenom doporučit. Jedná se o ideální způsob, jak vypnout po těžkém pracovním dni a zasmát se u kvalitního, i když místy jednoduššího, humoru, který nenechá nikoho v klidu. Pokud byste si rádi předtím, než budete seriálu věnovat svůj čas, zjistili nějaké konkrétní informace, můžete navštívit webovky www.simpsonovi.cz, kde naleznete spoustu informací o příběhu a kde také můžete nakoupit řadu zmíněných dárkových předmětů.

Sám za sebe preferuji původní, anglickou verzi, nicméně musím připustit, že český dabing v tomto případě kvalitě seriálu rozhodně neubral, spíše naopak. Pokud budete chtít sehnat seriál v českém dabingu, budete se ovšem muset spolehnout výhradně na české servery nebo televizní vysílání.