Jak jsem poznal vaši matku

Tento velmi populární americký sitcom (v originále How I Met Your Mother) měl premiéru na americkém kanále CBS 19. září 2005, do České republiky se seriál Jak jsem poznal Vaši matku dostal 26. listopadu 2009 prostřednictvím televize Prima Cool. Hlavní příběhovou linkou seriálu Jak jsem poznal vaši matku jsou životní etapy Teda Mosbyho, který v roce 2030 vypráví svým dětem svůj životní příběh (odtud: Jak jsem poznal vaši matku). Mezi hlavní tvůrce seriálu patří Craig Thomas a Carber Bays, kteří se kromě výkonné produkce podíleli i na některých scénářích Jak jsem poznal vaši matku. Inspirací pro ně byl vlastní život v New Yorku, kde se většina epizod odehrává. Nyní se podrobně a důkladně podíváme na samotný příběh seriálu od první až po poslední odvysílanou sérii. Děj je poměrně zdlouhavý, tak se pokusíme vše shrnout do těch nejdůležitějších okamžiků v každé sérii. Do dění seriálu Jak sem poznal vaši matku nás uvádí HIMYM 1 série online.

Příběh seriálu

V první sérii se sedmadvacetiletý architekt Ted Mosby seznamuje se všemi svými kamarády, kteří ho dějem HIMYM 1 série online provádí. Jedná se o právníka Marshalla, učitelku v mateřské školce Lily Aldrinovou (ti se později zasnoubí) a Barneyho Stinsona, známého sukničkáře. Před začátkem HIMYM 2 série online se ještě všichni seznámí s reportérkou Robin Scherbatskou, do které se Ted zamiluje. V průběhu HIMYM 2 série online se Ted a Robin stanou partnery. Na začátku HIMYM 3 série online se poprvé setkáváme se známou hláškou "Legendární!", přičemž druhá série končí slovem částí slova "Legen" a HIMYM 3 série online začíná zbytkem slova"Dární!".

HIMYM 4 série online začíná souhlasem Tedovi nové přítelkyně Stelly s Tedovou žádostí o ruku a Robin přijímá práci v Japonsku, nicméně záhy se vrací, aby se zúčastnila Tedovy svatby. Součástí HIMYM 4 série online je také svatba Teda a Stelly, při které Stella opustí Teda přímo u oltáře. HIMYM 5 série online popisuje Tedovu novou práci profesora architektury. Ve škole Ted poprvé spatřuje matku svých dětí, ale kamera ji nezabere. HIMYM 5 série online také představuje nového přítele Robyn, rockového kytaristu Dona. V průběhu HIMYM 6 série online se Ted seznamuje se svou novou přítelkyní Zoey, se kterou se pro změnu na konci série rozejde.

HIMYM 6 série online nám také představí v malých rolích známé osobnosti jako Katy Perry nebo Jorgeho Garciu. V epizodách HIMYM 7 série online se Marshall a Lily rozhodnou, že se kvůli výchově svého očekávaného dítěte přestěhují do domu na Long Islandu, který patřil prarodičům Lily. Robyn se na konci HIMYM 7 série online rozchází se svým tehdejším přítelem Kevinem. HIMYM 8 série online je zatím poslední dotočenou sérií a v České republice je v současnosti dostupná pouze anglicky, případně s amatérskými českými titulky. Součástí děje HIMYM 8 série online je, že Marshallovi a Lily se narodí syn, pro kterého hledají chůvu. V úvahu připadá i Ted.

Budoucnost seriálu

Díky veliké úspěšnosti seriálu je pravděpodobné, že bude zveřejněna i HIMYM 9 série online. V horizontu jednoho roku se tedy můžeme těšit na další epizody. HIMYM 9 série online zajisté přinese nové zvraty do životů našich hrdinů. Předpokládá se i následné pokračování v podobě HIMYM 10 série online, nicméně prozatím nebyly zveřejněny žádné bližší informace. HIMYM 10 série online patří spíše mezi plány delšího časového horizontu. Na internetu bývá díky popularitě seriálu mezi fanoušky také často skloňováno heslo HIMYM 11 série online. Na internetu existuje řada webů, které obsahují rubriky jako HIMYM diskuze, kde je možné vyjádřit své názory ohledně seriálu, a právě na nich se objevují informace o budoucnosti případné HIMYM 9. série, která je v současné době hlavním očekáváním milionů fanoušků seriálu HIMYM po celém světě. HIMYM diskuze také nabízejí množství dodatečných informací týkajících se samotného vývoje seriálu, případně je možné skrze takové weby najít české titulky.

HIMYM online

Díky vysoké popularitě seriálu How I Met You Mother existuje mnoho možností, jak sledovat jednotlivé epizody seriálu přímo na internetu. How I Met You Mother bývá pravidelně k nalezení na většině velkých internetových serverů zabývajících se online seriály. Jedná se například web HIMYM edna, na kterém uvidíte veškeré epizody seriálu. Mezi hesla, která bývají na internetu v poslední době často vyhledávaná, patří i HIMYM online 9 série, nicméně ta zatím nebyla natočena, tudíž se diváci musí spokojit prozatím pouze s prvními osmi sériemi HIMYM, které lze najít s titulky nebo s českým zněním na webu HIMYM edna. Zatím poslední, osmá série seriálu How I Met Your Mother online je na webu k dispozici pouze s poloprofesionálními HIMYM titulky, které nezaručují prvotřídní kvalitu, ale i tak poskytují divákům, kteří nemluví anglicky, možnost zhlédnout seriál a užít si pořádnou porci zábavy.

Herecké obsazení

Seriál jak sem poznal vaši matku se stal během posledních let fenoménem nejen v USA, ale i v dalších zemích včetně České republiky. Postavy seriálu Jak sem poznal vaši matku vděčí své uvěřitelnosti a popularitě především schopnostem svých hereckých vzorů. V hlavní roli TEda Mosbyho se představil Josh Radnor. Další důležitou postavou seriálu Jak jsem poznal vaší matku je Marshall Eriksen v podání Jasona Segela. Robin Scherbatskou si zahrála Cobie Smulders a v roli nenapravitelného sukničkáře Barneyho Stinsona se představil fenomenální Neil Patrick Harris.

Poslední hlavní postavou seriálu Jak jsem poznal vaší matku je Lily Aldrinová, kterou představila Alyson Hannigan. SeriálHow I Met Your Mother představil ve svém průběhu i řadu vedlejších rolí, které si zahrály i známé osobnosti, jako například výše zmiňovaná Katy Perry. Často se objevující vedlejší postavou, kterou v seriálu How I Met Your Mother uvidíte, je indický taxikář Ranjit v podání Marshalla Maneshe. Další známou osobností, která se v seriálu How I met Your Mother objevila, je Britney Spears.

Seriál v Češtině

Kromě osmé série lze na internetu nalézt veškeré epizody How I Met Your Mother online v kompletním českém znění, nicméně některé hlášky v seriálu HIMYM online je lepší slyšet v originále, případně si pouze zapnout HIMYM titulky. Díky slovním hříčkám, které se v dialozích jednotlivých postav v seriálu HIMYM online objevují, může při překladu dojít k nedorozumění nebo není možné vtip přeložit, tudíž doporučuji, pokud umíte jazyk a máte možnost, zhlédnout epizody HIMYM online v originále. Na internetu najdete řadu jak českých, tak zahraničních serverů, které HIMYM online poskytují, aniž byste museli vyplňovat přihlašovací formuláře nebo udávat své osobní informace, díky tomu můžete sledovat HIMYM online zdarma přímo z pohodlí domova tou nejjednodušší možnou formou.

HIMYM online zdarma je ta nejlepší varianta. Kvalitní titulky lze získat na webu HIMYM.cz. Mezi škálou titulků je nutné si zvolit ty nejkvalitnější a server HIMYM.cz je schopen dodávat titulky rychle, ale zároveň jsou i přehledné a pochopitelné.

Hodnocení seriálu

Seriál Jak jsem poznal vaši matku online zaznamenal úspěch u kritiků a všechny vysílané epizody si udržely velmi dobrý rating. Seriál Jak jsem poznal vaši matku online byl také nominován na 24 cen Emmy, z nichž proměnil sedm nominací. Z hereček, které učinily HIMYM eserial jedinečný, se podařilo Alyson Hannigan získat People´s Choice Award za nejlepší herečku v komedii. Samotný HIMYM eserial zvítězil v roce 2012 mezi dalšími nominacemi a získal cenu People´s Choice Award za nejlepší televizní komedii. Stejně tak se podařilo získat cenu za nejlepšího herce v komedii herci Neilu Patricku Harrisovi.

Důkazem o popularitě seriálu nejen na českém území svědčí i fakt, že se seriál HIMYM online cz drží již delší dobu na vrcholu žebříčků o popularitě seriálů. HIMYM online cz jednoznačně je jedním z nejlépe přijatých amerických sitcomů. Možná i proto, že se věnuje každodenním tématům běžného života skupiny mladých lidí, což je mnohým z nás vcelku blízké.

Proč sledovat HIMYM

Jedná se o jeden z nejúspěšnějších amerických seriálů a jeho dostupnost na českých webech je velmi dobrá. Eserial.cz HIMYM nabízí v prvotřídní kvalitě, stejně jako spoustu dalších webových stránek, tudíž si můžete nerušeně užívat zábavu s Vaším oblíbeným seriál, aniž byste museli cokoliv přímo stahovat. Není žádný problém najít si jednotlivé epizody HIMYM ke shlédnutí zdarma ať už v českém, nebo anglickém jazyce a přestože HIMYM 9 série online zdarma zatím není, předpokládejme, že krátce po jejím případném uvedení bude svým fanouškům opět k dispozici.

Pokud jste fanoušky seriálu, nemusíte se soustředit pouze na HIMYM online ke shlédnutí, můžete si taktéž sehnat dárkové předměty, jako jsou například hrnečky s fotografiemi Vašich oblíbených herců a hereček, stejně tak je možné sehnat trička nebo magnety všeho druhu. Speciálním dárkovým předmětem, který byl při příležitosti úspěchů seriálu HIMYM vydán, je knížka od "autora" Barneyho Stinsona, která obsahuje řadu kultovních hlášek a citátů, kterými v seriálu postava Barneyho proslula. Je tedy spoustu dalších možností, než pouze hledání epizod HIMYM ke shlédnutí zdarma.

Využijte dostupnosti veškerých dostupných alternativ a užijte si Váš seriál naplno. HIMYM je skutečně tou správnou volbou. Najděte si Vaši oblíbenou epizodu HIMYM online ke shlédnutí a užijte si zábavu.