Glee

Glee je seriálem americké produkce z pera Ryana Murphyho, Brada Falchuka a Iana Brennana. Původně se mělo jednat o jeden celovečerní snímek. Pilotní díl Glee tv show byl odvysílán 19. května 2009 Glee 1 série běžela od září 2009 do června 2010. Brzy poté následovala Glee 2 série, která byla vypuštěna do éteru v září 2010. Díky úspěchu seriálu, především u mladé generace, došlo ještě v průběhu druhé série k natočení Glee 3 série. Každá ze sérií se skládá z určitého počtu epizod. Jednotlivé Glee epizody obsahují několik hudebních čísel vybraných Ryanem Murphym. Vybírány jsou především moderní hity a muzikálové písně. Po natočení Glee 4 série, která prohloubila již tak zásadní úspěch, se tvůrci rozhodli i pro páté pokračování a natočení Glee 5 série. Nicméně 14. července 2013 došlo k tragické sebevraždě představitele jedné z hlavních rolí, Coryho Monteitha. Následně přišlo oznámení, že Glee 5 série by měla být tím posledním, co bude v rámci projektu Glee natočeno a Glee 6 série by neměla být natočena.

Skrze časopis Entertainment Weekly se na veřejnost dostala informace o tom, jak by teoreticky vypadala Glee 6 série. Na internetu je možné skrze veřejné portály sledovat seriál Glee online. Případně je možné využít Glee tv a sledovat tak seriál v televizi.

Pro bližší informace ohledně děje seriálu můžete navštívit například glee blog, který obsahuje konkrétní charakteristiky jednotlivých postav, které Glee epizody barvitě líčí. Připojte se k řadám nadšených teenagerů a sledujte seriál Glee online.

Příběh seriálu

Seriál se věnuje především tématu středoškolského pěveckého sboru účastnícího se soutěže školních sborů, tzv. glee klubů. Rozebírá problémy okolo vztahů, sexuality a sociálních otázek. Cílem seriálu je poukázat na běžné problémy středoškolského studenta. Hlavní Glee postavy jsou tedy studenti, případně učitelé. Hlavním protagonistou je Will Schuester, učitel španělštiny na fiktivní škole v Ohiu, který převezme vedení místního glee klubu. Při managementu sboru se potýká s různými potížemi, jako je napjatý rozpočet a konkurenci místních učitelů. Kromě toho trpí i potížemi ve svém manželství. Další hlavní postavou je výchovná poradkyně Emma Pilsbury a osm členů samotného glee klubu. Všechny Glee epizody řeší každodenní problémy ze života teenagerů, které dokážou Glee herci prezentovat vynikajícím způsobem a divák tak neodtrhne oči z obrazovky. Herecké obsazení seriálu Glee je jedním z hlavní důvodů, proč se stal seriál mezi mladými lidmi tak populární.

Herci seriálu Glee

Kromě pěveckých talentů zde najdeme především mladé pohledné lidi, kteří kombinují svou energii s hereckým talentem a dokáží tak na obrazovce skutečné divy. Mezi hlavní herecké hvězdy, kteří v seriálu zazářili, patří například Dianna Agron představující Quinn Fabray, dále Chris Colfer jako Kurt Hummel nebo Darren Criss coby Blaine Anderson. Z vedlejších rolí můžeme jmenovat například Iqbala Thebu, který v seriálu reprezentuje ředitele Figginse. Ze soukromého života je nutné zmínit tragickou sebevraždu Coryho Monteitha, která zapříčinila dočasné pozastavení produkce seriálu a způsobila, že byla dotočena Glee online 5 série a šestá zatím nenavazuje. Pokud chcete sledovat seriál online, využijte stránek Glee enda.

Dostupnost na webu

Díky nedostupnosti seriálu Glee v českých televizích (Glee tv) je nutné vyhledat seriál Glee online česky na internetu. Ihned pár dní po zveřejnění získala Glee online 1 série vysoká čísla ve sledovanosti. Teenageři byli nadšeni, že se zlepšila dostupnost seriálu na internetu a nemusí se spoléhat pouze na zahraniční televize. Glee online 2 série je k nalezení na většině internetových portálů věnujících se distribuci seriálů online. Stejně tak i Glee online 3 série. Bohužel většinou se jedná o epizody, které pro Glee seriál nebyly kompletně přeloženy do českého jazyka. Divák tedy nemá jinou možnost než si sehnat překlad skrze Glee titulky, jichž se na internetu nachází nepřeberné množství. Je tudíž nutné pečlivě vybírat, protože některé Glee titulky nesedí s timingem stažené verze a požitek ze sledování seriálu je tak méně kvalitní.

Na internetu je v současné době k dispozici i Glee online 4 série, k níž jsou taktéž k dispozici Glee titulky. Pokud by Vám nestačila ani 4. série a měli byste zájem o další pokračování, není nic lehčího než zapátrat na internetu a spustit epizodu z Glee online 5 série. Jelikož se jedná o závěrečnou epizodu, nemá cenu snažit se nalézt jakékoli pokračování ve formě Glee online 6 série. Díky zmíněné tragédii se na internetu nachází pouze prvních pět sérií, a poslední epizoda z Glee online 5 série je tak to poslední, co se dá v rámci Glee ke shlédnutí zdarma najít. Vzhledem ke stále rostoucí popularitě seriálu je však možné, že tvůrci změní svůj názor a do budoucna tak bude dostupná i Glee online 6 série. Jednotlivé díly seriálu je možné nalézt na webovkách edna Glee, které nabízí v prvotřídní kvalitě Glee online ke shlédnutí.

Glee online ke shlédnutí zdarma

Proč nevyužít této dostupnosti a neužít si prvotřídní divácký zážitek? Sledujte seriál Glee online. Díky internetu existuje obrovské množství stránek které nabízejí Glee online ke shlédnutí zdarma, tudíž není nutné starat se o zbytečné registrace nebo stahovat seriál přímo do Vašeho počítače. Glee edna nabízí možnost sledovat seriály i s českým překladem, tudíž se jedná o kvalitní a pohodlný způsob, jak získat přístup k seriálu. Glee edna ovšem není jedinou webovou, která se soustředí na distribuci internetových seriálů. Předtím, než se rozhodnete pro tento seriál, navštivte některý Glee fanfiction web a získejte bližší informace o samotném seriálu, jeho hercích, postavách, epizodách a zajímavostech z natáčení. Glee edna tu pro Vás bude, až si budete jistí, že Glee je tou vhodnou časovou náplní právě pro Vás. Využijte stránky nabízející Glee online ke shlédnutí zdarma a bavte se. Pokud preferujete přenosnou verzi seriálů a tím pádem pro Vás Glee online ke shlédnutí zdarma není dostatečně přitažlivou variantou, můžete využít možnosti jiných webů, které nenabízejí Glee ke shlédnutí zdarma přímo na svém hostingu, nicméně poskytují Vám bez jakýchkoliv poplatků a nutnosti registrace Glee ke stažení.

Tímto způsobem je možné najít na webu cele Glee epizody. I přesto bych osobně doporučoval využít první možnosti a soustředit se na Glee online ke shlédnutí zdarma, volně distribuované na internetu.

Fanklub seriálu

Jak již plyne z hlavního tématu seriálu, mezi hlavní fanouškovskou základnu patří především teenageři, o jejichž každodenních problémech seriál vtipným a zábavným způsobem informuje. Kromě stránek typu edna Glee, které nabízejí všechny druhy seriálů včetně Glee online ke shlédnutí, je možné na internetu naléznout i centra fanouškovských příspěvků, kde se můžete dozvědět další informace přímo z úst fanklubu, který bývá mnohdy lépe informován než Glee wiki, případně jiné encyklopedické stránky.

Nespoléhejte se tedy pouze na edna Glee, a příště, než využijete možnosti vyhledat Glee online ke shlédnutí, zkuste využít vyhledávač a podívejte se i po zákulisních informacích poskytovaných skrze Glee daily blog (některými fanoušky zvaný také jednoduchým způsobem Glee daily) a buďte informováni. O seriálu je možné nalézt informace i na českých webech. Takové poskytuje například i Glee host super.cz

Dárky s motivy seriálu Glee

Vám samotným se líbí seriál online Glee, případně byste rádi udělali radost svým známým a kamarádům, kteří tento seriál zbožňují? Neváhejte využít množství dárků, které souvisí se seriálem. V současné době se objevují Glee dvd obsahující jednotlivé série, které tak můžete sledovat z pohodlí Vašeho televizoru a domácího kina a nemusíte tak hledat Glee online cz. Pro další zájemce, kteří preferují interaktivní možnosti, jsou připraveny i různé Glee hry. Pokud se mezi Vámi nacházejí hudební nadšenci, pak je možné zakoupit CD Glee, které obsahuje hity, které zazněly v jednotlivých epizodách seriálu.

CD obsahuje Glee mp3, po jejichž poslechu se před očima posluchače zjeví celý seriál. Jednotlivé Glee mp3 je pochopitelně možné stáhnout i zdarma online. V souvislosti s rostoucí popularitou seriálu se na internetu začínají objevovat i hledané výrazy typu Glee wetpaint. Nelze jinak než seriál Glee všem, jak teenagerům, tak i dospělým, doporučit.

Hodnocení seriálu

První série obdržela převážně pozitivní kritiku i díky tomu, že jednotlivé epizody po celou dobu doprovázely kvalitní Glee písničky. Průměrné hodnocení se pohybuje mezi 75 a 80 procenty. První řada také získala devatenáct nominací na Ceny Emmy, čtyři na Zlatý glóbus, šest na Satellite Awards a 57 na jiné ceny. Druhá řada byla neméně úspěšnou a byla nominována ocenění Nejlepšího seriálu (komedie). Využijte možnosti sledovat Glee edna.cz, případně si najděte webový hosting nabízející seriál Glee ke stažení zdarma a nechte se vtáhnout do prostředí teenagerů a pěveckých sborů.

Glee radio písničky na Vás již čekají. Usedněte před obrazovku, zapněte si stažené epizody nebo jejich online verze a nechte se pohltit ničím nerušenou zábavou, která Vám umožní bez problému relaxovat, bavit se a poslouchat kvalitní hudbu.