Potřebujete se zasmát? Tyhle komedie filmy vás zaručeně pobaví!

Komedie Filmy

Nejlepší komedie všech dob

Komedie, žánr, který nás rozesměje a zlepší náladu, má v historii filmu své legendy. Mezi nejlepší komedie všech dob patří nestárnoucí klasiky jako "Někdo to rád horké" s Marilyn Monroe, britská klasika "Život Briana" od Monty Pythonů, nebo "Pelíšky" od Jana Hřebejka, které s humorem a nadhledem reflektují českou společnost. Výběr nejlepších komedií je samozřejmě subjektivní, ale všechny tyto filmy spojuje inteligentní humor, skvělé herecké výkony a nadčasovost. Díky nim se budete smát i po letech.

České komedie: Klasiky i novinky

Česká komedie má dlouhou a bohatou historii, která sahá až do počátku 20. století. Od grotesek Vlasty Buriana přes satirické komedie Ladislava Smoljaka a Zdeňka Svěráka až po moderní romantické komedie, jako jsou ty od Jiřího Vejdělka, si čeští filmaři vždy dokázali dělat legraci sami ze sebe a ze světa kolem sebe. Mezi klasiky české komedie patří filmy jako „Marečku, podejte mi pero!“, „Vesničko má středisková“ nebo „S tebou mě baví svět“. Tyto filmy se staly nedílnou součástí české kultury a jejich hlášky zlidověly. V posledních letech se objevuje nová vlna talentovaných tvůrců, kteří přinášejí svěží vítr do žánru české komedie.

Romantické komedie pro každou duši

Ať už toužíte po něčem dojemném, vtipném nebo obojím, romantické komedie zkrátka nikdy nezklamou. Od klasických příběhů o lásce na první pohled až po moderní vztahové zápletky, tento žánr nabízí něco pro každého. Hledáte film, u kterého se zasmějete i pobrečíte? Sáhněte po nestárnoucí klasice jako je "Pretty Woman" s Julií Roberts a Richardem Gerem. Chcete spíše něco svěžího a moderního? Vyzkoušejte třeba "To All the Boys I've Loved Before" s Lanou Condor a Noah Centineo. Ať už zvolíte jakýkoli film, romantická komedie vám zaručeně zlepší náladu.

Proč máme rádi komedie?

Komedie, kdo by je nemiloval? Jejich schopnost rozesmát nás nahlas je jako balzám na duši, zvlášť po náročném dni. Smích je totiž nakažlivý a uvolňuje endorfiny, hormony štěstí. Díky nim se cítíme lépe, zapomeneme na starosti a stres. Komedie nám také pomáhají nahlížet na svět s nadhledem a humorem. Ukazují nám, že i v těžkých chvílích se dá najít něco k smíchu a že ne všechno musíme brát tak vážně. Navíc, sledování komedií s přáteli a rodinou posiluje naše vztahy a vytváří společné zážitky plné radosti.

Tipy na komedie: Co sledovat?

Hledáte film, u kterého se zasmějete? Máme pro vás pár tipů! Pokud máte rádi klasiku, sáhněte po filmu „S tebou mě baví svět“ s legendárními hláškami. Chcete se pobavit nad černým humorem? „Pelíšky“ nabídnou vtipný pohled na život v Československu před rokem 1989. Pro fanoušky romantických komedií doporučujeme „Láska nebeská“, která zahřeje u srdce. A pokud máte chuť na něco akčního, „21 Jump Street“ s Channing Tatumem a Jonahem Hillem vás zaručeně pobaví. Nezapomeňte na popcorn!

Publikováno: 05. 06. 2024

Kategorie: filmy a seriály

Autor: Karel Čapek

Tagy: komedie filmy | filmy s komediální tematikou