Nicholas Galitzine filmy: Od prince po rockovou hvězdu

Nicholas Galitzine Filmy

Raná kariéra

Nicholas Galitzine, britský herec s ruskými kořeny, se poprvé objevil na plátně v roce 2014 ve filmu "The Beat Beneath My Feet". Zahrál si roli Tomáše, mladého hudebníka, který se snaží prorazit ve světě rockové hudby. Tento film mu otevřel dveře do světa filmu a brzy následovaly další role. V roce 2016 si zahrál ve filmu "Pride and Prejudice and Zombies" po boku Lily James a Sama Rileyho. Tato adaptace klasického románu Jane Austenové v kombinaci s hororovými prvky mu přinesla další cenné zkušenosti. V témže roce se objevil také v romantickém dramatu "High Strung", kde si zahrál houslistu, který se zamiluje do tanečnice. Jeho herecký talent a charisma mu vynesly uznání kritiky i diváků a upevnily jeho pozici v Hollywoodu.

Průlomový film Handsome Devil

Nicholas Galitzine si získal srdce diváků v romantických filmech jako "Purple Hearts" a "Červená Karkulka", ale jeho filmografie je mnohem pestřejší. Jedním z filmů, který mu pomohl prorazit a ukázat jeho herecký rozsah, je irské drama "Handsome Devil" z roku 2016. V tomto filmu z prostředí internátní školy se Galitzine zhostil role Neda, citlivého a uzavřeného studenta, který se ocitá v nečekaném přátelství s hvězdným ragbistou Conorem.

"Handsome Devil" není typický sportovní film. Místo toho se zaměřuje na témata jako hledání vlastní identity, přijetí sebe sama a sílu přátelství. Galitzine zde podává silný a dojemný výkon, který mu vynesl uznání kritiky. Jeho chemie s Fionnem O'Shea, který hraje Conora, je hmatatelná a dodává filmu autenticitu.

Film "Handsome Devil" je důkazem toho, že Nicholas Galitzine je talentovaný herec, který se nebojí náročných rolí. Jeho citlivý a uvěřitelný výkon v tomto filmu mu otevřel dveře k dalším zajímavým projektům a ukázal světu, že je hercem, na kterého se vyplatí dávat pozor.

Role prince v Popelce

Nicholas Galitzine si zahrál prince v hrané adaptaci Popelky z roku 2021 od Amazonu. Jeho princ Robert nebyl jen tak ledajaký princ z pohádky. Byl to mladý muž zmítající se mezi povinností k trůnu a touhou po vlastním štěstí. Zamiloval se do Popelky, kterou ztvárnila Camila Cabello, ne pro její titul, ale pro jejího ducha, ambice a talent. Galitzine dokázal vnést do role hloubku a zranitelnost, čímž se princ Robert stal mnohem lidštějším a sympatičtějším, než jak ho známe z klasických pohádek.

Jeho výkon v Popelce mu vynesl uznání fanoušků i kritiky a otevřel mu dveře k dalším zajímavým rolím. Mezi jeho další známé filmy patří například romantická komedie "Purple Hearts", kde si zahrál po boku Sofie Carson, nebo horor "The Craft: Legacy", který je pokračováním kultovní klasiky z 90. let.

Spolupráce s Mattem Bomerem

Nicholas Galitzine si zahrál po boku Matta Bomera ve snímku "Bílý pták vánice", adaptaci stejnojmenného románu Laury Kasischke. Galitzine ztvárnil postavu Phila Hillmana, objektu touhy hlavní hrdinky Kat Connor, kterou si zahrála Shailene Woodley. Matt Bomer a Eva Green ztvárnili Katiny rodiče. Film měl premiéru na filmovém festivalu Sundance v roce 2014 a sklidil pochvalné reakce kritiky, zejména za herecké výkony. Spolupráce s hereckými hvězdami jako Matt Bomer a Eva Green byla pro tehdy začínajícího Galitzina jistě cennou zkušeností a pomohla mu nastartovat jeho hereckou kariéru.

Úspěch filmu Purple Hearts

Nicholas Galitzine si zahrál v několika filmech, ale skutečný průlom mu přinesl až snímek "Purple Hearts" z roku 2022. Film, ve kterém si zahrál po boku Sofie Carson, se stal hitem streamovací platformy Netflix a katapultoval Galitzina mezi herecké hvězdy. Příběh o nepravděpodobné lásce mezi zpěvačkou a vojákem si získal srdce diváků po celém světě a zajistil Galitzinovi další filmové nabídky. Úspěch "Purple Hearts" je důkazem Galitzinova talentu a charisma, které mu otevírají dveře do světa velkého filmu.

Mezi další filmy, ve kterých si Nicholas Galitzine zahrál, patří například historické drama "The Craft: Legacy" (2020), romantická komedie "Cinderella" (2021) po boku Camilly Cabello a horor "The Watcher" (2022).

Nadcházející projekty

Nicholas Galitzine si rozhodně nezahálí a do budoucna pro nás chystá hned několik zajímavých projektů. Fanoušci romantických filmů se můžou těšit na snímek "Red, White & Royal Blue", adaptaci populárního románu, kde si Nicholas zahraje prince Henryho. Film bude dostupný na platformě Amazon Prime Video. Dalším projektem, který slibuje skvělou podívanou, je thriller "The Idea of You", kde si Nicholas zahraje po boku Anne Hathaway. Film je adaptací knižního bestselleru a vypráví příběh rozvedené ženy, která se zamiluje do člena chlapecké skupiny. Premiéra se očekává v roce 2024. Nicholas se ale nebojí ani experimentů a objeví se i v psychologickém hororu "Share", který zkoumá temné stránky sociálních médií.

Žánrová rozmanitost rolí

Nicholas Galitzine, britský herec s ruskými kořeny, si za svou relativně krátkou kariéru stihl vyzkoušet pestrou škálu rolí. Jeho filmografie zahrnuje romantické komedie, historická dramata i hororové thrillery, což dokazuje jeho herecký rozsah a touhu po experimentování.

Svou všestrannost demonstroval například v romantické komedii "Cinderella" po boku Camily Cabello, kde ztvárnil prince Roberta. V historickém dramatu "The Craft: Legacy" se zase představil v roli tajemného Timmyho. Jeho talent pro ztvárnění temnějších postav se naplno projevil v hororu "The Watcher", kde si zahrál po boku Maiky Monroe.

Galitzine se nebojí výzev a s nadšením se pouští do rolí, které mu umožňují prozkoumávat různé aspekty lidské psychiky. Jeho ochota riskovat a vystupovat ze své komfortní zóny z něj činí jednoho z nejzajímavějších mladých herců současnosti. Fanoušci se tak můžou těšit na další zajímavé projekty, ve kterých Nicholas Galitzine jistě opět předvede svůj talent a charisma.

Oblíbenost u mladší generace

Nicholas Galitzine si získal srdce mnoha fanoušků, a to zejména mezi mladší generací. Jeho role v romantických filmech jako "Purple Hearts" a "S láskou..." mu vynesly pověst lamače srdcí a idolu teenagerů. Jeho přitažlivost spočívá v kombinaci charismatického vzhledu a hereckého talentu, kterým dokáže věrohodně ztvárnit postavy, se kterými se mladí lidé snadno ztotožní. Sociální sítě hrají v jeho popularitě významnou roli. Fanoušci sdílejí jeho fotky, videa a novinky z natáčení, čímž dále šíří jeho slávu. Galitzine si buduje silnou základnu oddaných fanoušků, kteří netrpělivě očekávají jeho další projekty. Jeho popularita u mladší generace svědčí o jeho potenciálu stát se jedním z nejvýraznějších herců své generace.

Vliv sociálních médií

Nicholas Galitzine se stal v posledních letech miláčkem internetu, a to především díky rolím v romantických filmech jako "Purple Hearts" a "Srdent růžové". Sociální média hrají v jeho vzestupu k popularitě nezastatelnou roli. Fanoušci po celém světě sdílejí jeho fotografie, vytvářejí koláže a videa a vášnivě diskutují o jeho rolích. Hashtagy jako NicholasGalitzine nebo PrinceCharming (přezdívka, kterou mu fanoušci dali) se na platformách jako Instagram a Twitter objevují s železnou pravidelností.

Tato online aktivita má pro Galitzinovu kariéru hned několik pozitivních dopadů. Zaprvé, zvyšuje povědomí o jeho osobě a o filmech, ve kterých hraje. Čím více se o něm mluví online, tím větší je pravděpodobnost, že si ho všimnou castingoví režiséři a producenti. Zadruhé, oddaná fanouškovská základna vybudovaná na sociálních médiích mu zajišťuje publicitu a podporu. Jeho fanoušci netrpělivě sdílejí informace o jeho nadcházejících projektech a aktivně propagují jeho práci. To vše přispívá k jeho rostoucí popularitě a zvyšuje šance na úspěch jeho filmů. Sociální média se tak stala mocným nástrojem v rukou mladých herců, a Nicholas Galitzine je toho zářivým příkladem.

Ocenění a nominace

Nicholas Galitzine si zatím neprošel ceremoniálem předávání Oscarů, ale jeho talent a charisma mu už vynesly uznání. Za roli prince Roberta v romantickém snímku "Pusa na zámek" z roku 2023, kde si zahrál po boku Camily Cabello, sklidil pochvalu od kritiků i fanoušků. Jeho výkon vynesl filmu nominaci na cenu People's Choice Awards v kategorii "Nejlepší komedie" a samotnému Galitzinovi nominaci na cenu MTV Movie & TV Awards v kategorii "Nejlepší polibek" (společně s Camilou Cabello). I když si z obou ceremoniálů cenu neodnesl, nominace potvrdily jeho rostoucí popularitu a potenciál stát se jedním z nejžádanějších mladých herců současnosti. Jeho fanoušci s napětím očekávají, jaké role a výzvy mu budoucnost přinese a zda se mu podaří proměnit další nominace ve vítězství.

Budoucnost Nicholase Galitzina

Nicholas Galitzine si za krátkou dobu vybudoval působivou filmografii, která zahrnuje žánry od historického dramatu až po moderní romantické komedie. Jeho role prince Roberta ve filmu "Cinderella" z roku 2021 mu přinesla mezinárodní uznání a ukázala jeho pěvecký i herecký talent. Následovaly další úspěšné projekty, jako je thriller "The Craft: Legacy" a romantická komedie "Purple Hearts", kde si zahrál po boku Sofie Carson.

Fanoušci se můžou těšit na několik nadcházejících filmů, ve kterých Nicholas Galitzine ztvární hlavní role. Mezi nejvíce očekávané patří "Red, White & Royal Blue", filmová adaptace populárního románu Casey McQuiston, kde ztvární britského prince Henryho. Dále se objeví ve filmu "The Idea of You", adaptaci dalšího bestselleru, tentokrát od Robinne Lee. Zde si zahraje po boku Anne Hathaway.

Nicholas Galitzine je talentovaný herec s charismatem a širokým hereckým rozsahem. Jeho volba rolí svědčí o jeho touze po rozmanitosti a ochotě riskovat. S rostoucí filmografií a nadcházejícími projekty se zdá, že Nicholas Galitzine má před sebou slibnou budoucnost v Hollywoodu.

Publikováno: 21. 06. 2024

Kategorie: herci

Autor: Karel Čapek

Tagy: nicholas galitzine filmy | filmy, ve kterých hraje nicholas galitzine