Kouzelná Anne Hathaway: Filmy, které vás chytí za srdce

Anne Hathaway Filmy

Průlom s Deníkem princezny

Film Deník princezny odstartoval kariéru Anne Hathawayové a katapultoval ji do první ligy hollywoodských hvězd. V roli Miy Thermopolis, nešikovné teenagerky, která se dozví, že je dědičkou trůnu fiktivního království Genovia, si získala srdce diváků po celém světě. Film, natočený podle stejnojmenné knižní série od Meg Cabot, byl obrovským komerčním úspěchem a potvrdil talent Anne Hathawayové pro komediální role.

Deník princezny byl ale jen začátek. Následovaly další úspěšné filmy jako Zlomená hora, Ďábel nosí Pradu, Rachel se vdává, Láska a jiné drogy, Interstellar, nebo filmová adaptace muzikálu Bídníci, za kterou získala Oscara. Anne Hathawayová se stala jednou z nejžádanějších hereček své generace a její filmografie je plná rozmanitých a ceněných snímků.

Temnější role ve Zlomeném objetí

Anne Hathaway, herečka známá pro role v romantických komediích jako „Ďábel nosí Pradu“ a „Láska a jiné drogy“, nás v průběhu let překvapila svou všestranností v rolích temnějších a dramatičtějších. Jedním z příkladů je i její výkon ve filmu „Zlomené objetí“ od režiséra Pedra Almodóvara.

Ve „Zlomeném objetí“ se Hathaway zhostila role Leny, tajemné a komplikované ženy uvězněné v toxickém vztahu s bohatým a žárlivým mužem. Její postava je plná bolesti, tajemství a touhy po svobodě. Hathaway bravurně ztvárňuje Leninu křehkost i sílu, čímž dodává postavě hloubku a realističnost.

Tento film není ojedinělým případem, kdy se Hathaway pustila do náročnějších vod. Za zmínku stojí i její role Fantine ve filmové adaptaci muzikálu „Bídníci“, za kterou získala Oscara, nebo ztvárnění Kym ve filmu „Rachel se vdává“, jež jí vyneslo nominaci na Oscara. Tyto role dokazují, že Anne Hathaway není jen talentovaná herečka, ale i umělkyně, která se nebojí výzev a dokáže diváky zaujmout v široké škále žánrů.

Nezapomenutelná Catwoman v Temném rytíři

Anne Hathaway se stala celosvětovou hvězdou díky rolím v romantických komediích jako „Deník princezny“ nebo „Ďábel nosí Pradu“. Málokdo ale čekal, že tato éterická kráska zvládne i roli komiksové femme fatale. V roce 2012 nás ale Hathaway všechny přesvědčila v roli Catwoman ve filmu „Temný rytíř povstal“, závěrečném díle Nolanovy batmanovské trilogie. Její Selina Kyle alias Catwoman byla dravá, sexy a zároveň zranitelná. Dokázala se postavit Batmanovi, ale zároveň v něm probudit i city. Hathaway do role vnesla eleganci, šarm a inteligenci, čímž se lišila od předchozích představitelek Catwoman. Její výkon byl kritikou i fanoušky oceněn a mnozí ji považují za nejlepší filmovou Catwoman vůbec. Role Catwoman pro Hathaway znamenala zlom v kariéře. Dokázala, že je všestrannou herečkou, která zvládne jak romantické komedie, tak i akční trháky. Po „Temném rytíři“ se vrhla na náročné projekty jako „Interstellar“ nebo „Bídníci“, za které sklidila další uznání.

Komediální talent v Ďábel nosí Pradu

Anne Hathaway, známá pro svou všestrannost, zazářila i v komediálním žánru. Její komediální talent se naplno projevil ve filmu Ďábel nosí Pradu, kde si zahrála Andy Sachsovou, asistentku mocné šéfky módního časopisu Mirandy Priestlyové (Meryl Streepová).

Zatímco Meryl Streepová ztělesňovala chladnou a panovačnou ikonu módního světa, Anne Hathaway v roli Andy dodala filmu lehkost a humor. Její postava, která se z neohrabané asistentky postupně proměňuje v sebevědomou ženu, si získala srdce diváků po celém světě.

Scény, ve kterých se Andy snaží zorientovat v drsném světě módy a vyhovět náročným požadavkům své šéfky, patří k těm nejvtipnějším momentům filmu. Hathaway v nich s lehkostí a nadhledem ztvárnila komické situace, do kterých se její postava dostává. Její herecký talent a smysl pro komedii dodaly filmu na atraktivitě a pomohly mu stát se kasovním trhákem.

Oscar za Bídníky

Anne Hathaway si vysloužila uznání kritiků i diváků za svůj výkon v adaptaci muzikálu Bídníci z roku 2012. Její ztvárnění Fantine, mladé ženy, která se ocitne v zoufalé situaci, jí vyneslo řadu ocenění, včetně Oscara za nejlepší herečku ve vedlejší roli. Hathawayina interpretace písně "I Dreamed a Dream" byla obzvlášť chválena pro svou syrovost a emotivní hloubku.

Pro roli Fantine se Hathaway musela fyzicky i emocionálně transformovat. Ostříhala si vlasy, zhubla a ponořila se do psychologie postavy. Její výkon byl srdcervoucí a autentický a dokázal diváky po celém světě dojmout k slzám.

Oscar za Bídníky byl pro Hathaway vrcholem její kariéry a upevnil její status jedné z nejtalentovanějších hereček své generace. Její výkon ve filmu je dodnes považován za jeden z nejlepších v historii muzikálových adaptací.

Spolupráce s Christopherem Nolanem

Anne Hathaway si zahrála v jednom z nejúspěšnějších filmů Christophera Nolana, Temný rytíř povstal (2012), kde ztvárnila roli Catwoman. Její výkon byl kritiky i fanoušky velmi dobře přijat a pro Hathaway to znamenalo další významný krok v její kariéře. Spolupráce s Nolanem byla pro herečku jistě velkou zkušeností, neboť Nolan je známý svým perfekcionismem a důrazem na detail. Hathaway se musela na roli Catwoman fyzicky i psychicky připravovat a strávila hodiny tréninkem bojových umění a kaskadérských kousků. Její nasazení a talent se ale vyplatily a role Catwoman se stala jednou z jejích nejikoničtějších. Ačkoliv Hathaway a Nolan od té doby nespolupracovali na žádném dalším filmu, jejich společný projekt Temný rytíř povstal zůstává jedním z nejvýznamnějších filmů obou umělců.

Hvězda romantických komedií

Anne Hathaway, herečka, která se nebála vystoupit zpoza cudných šatů princezny z "Deníku princezny" a ukázat svou vášeň a komediální talent. Její role v romantických komediích, jako "Láska a jiné drogy" nebo "Jeden den", nám ukázaly, že za okouzlujícím úsměvem se skrývá herečka s neuvěřitelným rozsahem.

Hathaway se nebojí riskovat a vybírat si role, které jsou komplexní a plné emocí. Její postavy jsou často chytré, vtipné a nezávislé ženy, které se snaží najít lásku a štěstí ve světě plném komplikací. Ať už hraje potrhlou spisovatelku v "Deníku Bridget Jonesové" nebo ambiciózní novinářku v "Ďábel nosí Pradu", Hathaway vždy dodá svým postavám hloubku a lidskost.

Její komediální načasování je perfektní a její chemie s hereckými partnery, jako jsou Jake Gyllenhaal, Matthew McConaughey nebo Steve Carell, je vždy hmatatelná. Anne Hathaway je zkrátka herečka, která nás dokáže rozesmát i rozplakat a její romantické komedie patří k těm, které si pouštíme znovu a znovu.

Kritiky ceněná v Rachel se vdává

Anne Hathaway se ve filmu "Rachel se vdává" předvedla v roli Kym, problémové mladé ženy, která se vrací domů na svatbu své sestry. Její výkon byl syrový, emotivní a kritici ho ocenili jako jeden z jejích nejlepších. Za roli Kym získala Hathaway nominaci na Oscara pro nejlepší herečku.

Film "Rachel se vdává" není typickým hollywoodským filmem s Anne Hathaway. Je to komorní drama, které se soustředí na vztahy v jedné dysfunkční rodině. Hathaway zde ukazuje svůj herecký rozsah a dokazuje, že zvládá i náročné dramatické role.

Fanoušci zvyklí na Anne Hathaway z filmů jako "Deník princezny" nebo "Ďábel nosí Pradu" byli možná překvapeni, když ji viděli v tak syrové a nelichotivé roli. Její výkon v "Rachel se vdává" však dokázal, že je talentovaná herečka, která se nebojí výzev.

Experimenty s žánry

Anne Hathaway není herečkou jednoho žánru. Naopak, během své kariéry si vyzkoušela širokou škálu rolí a žánrů, od romantických komedií přes dramata až po sci-fi a fantasy. Její filmografie je důkazem její všestrannosti a ochoty riskovat.

Začala s rolemi v rodinných filmech jako Deník princezny, ale brzy se vrhla do náročnějších projektů. Ve filmu Zkrocená hora podala strhující výkon po boku Jakea Gyllenhaala a dokázala, že zvládá i psychologicky náročné role. Její talent pro drama se projevil i ve filmech jako Rachel se vdává a Bídníci, za které získala Oscara.

Hathaway se ale nebojí ani lehčích žánrů. V romantické komedii Ďábel nosí Pradu si s grácií a humorem zahrála asistentku šéfredaktorky módního časopisu. V akční komedii Šíleně bohatí Asiaté zase předvedla svůj komediální talent a ukázala, že se umí pohybovat i v bláznivějších vodách.

Její experimenty s žánry pokračují dodnes. V roce 2022 se objevila v temném thrilleru Podvodníci, kde si zahrála po boku Hugha Granta. Její další projekty zahrnují sci-fi film Armageddon Time a drama Eileen. Anne Hathaway je důkazem, že i v Hollywoodu se dá uspět s odvahou a ochotou zkoušet nové věci. Její filmografie je pestrá a plná překvapení a my se můžeme jen těšit, čím nás překvapí příště.

Nadcházející filmové projekty

Anne Hathaway je herečka, která se nebojí výzev a neustále rozšiřuje svůj herecký rejstřík. Fanoušci se tak můžou těšit na několik nadcházejících projektů, ve kterých se objeví. Jedním z nich je sci-fi thriller "The Lifeboat" v režii Dee Rees. Hathaway si zahraje hlavní roli ženy, která přežije ztroskotání lodi a musí bojovat o přežití uprostřed oceánu. Dalším filmem, na který se můžeme těšit, je komedie "The Idea of You", kde si zahraje po boku Michaela Showaltera. Film vypráví příběh rozvedené ženy, která se zamiluje do člena chlapecké kapely, se kterým se seznámila na festivalu Coachella. Hathaway se také objeví v chystaném filmu Jamese Graye "Armageddon Time", kde si zahraje po boku Roberta De Nira a Cate Blanchett. Film vypráví příběh o dospívání a rodině na pozadí Ameriky 80. let.

Publikováno: 22. 06. 2024

Kategorie: herci

Autor: Karel Čapek

Tagy: anne hathaway filmy | filmy s anne hathaway