Jennifer Aniston filmy a pořady: Od Přátel až po seriálové pecky

Jennifer Aniston Filmy A Pořady

Průlom s Přáteli

Jennifer Aniston se stala globální hvězdou díky roli Rachel Green v legendárním sitcomu Přátelé. Seriál, který se vysílal v letech 1994 až 2004, ji katapultoval do první ligy hollywoodských hereček a zajistil jí trvalé místo v srdcích fanoušků po celém světě. Její ikonický účes "Rachel" se stal fenoménem a její komediální talent i přirozený šarm z ní udělaly miláček publika. Přátelé otevřeli Aniston dveře k dalším filmovým a televizním projektům a upevnili její status jedné z nejpopulárnějších a nejúspěšnějších hereček své generace.

Romantické komedie

Jennifer Aniston si v průběhu své kariéry vybudovala pozici královny romantických komedií. Její šarm, komediální načasování a schopnost ztvárnit postavy, se kterými se diváci snadno ztotožní, z ní udělaly milenku publika. Mezi její nejznámější romantické komedie patří "Láska nebeská", kde si zahrála roli Američanky, která se zamiluje do Londýňana během Vánoc, "Prci, prci, prcičky", kde ztvárnila atraktivní, ale nepřístupnou sestru Stiflerovy matky, a "Marley a já", dojemný příběh o páru, jehož život se změní po příchodu nezbedného labradorského retrívra. Aniston v těchto filmech prokázala svou všestrannost a schopnost zahrát jak humorné, tak i dojemné scény s grácií a autentičností. Její romantické komedie si získaly srdce diváků po celém světě a staly se klasikou žánru.

Srovnání vybraných filmů a pořadů s Jennifer Aniston
Název Typ Rok vydání Hodnocení na ČSFD
Přátelé Seriál 1994-2004 91%
My jsme Millerovi Film 2013 73%
Bruce Almighty Film 2003 66%

Dramatické role

Jennifer Aniston si za léta své kariéry vybudovala pověst spíše královny romantických komedií. Její role v Přátelích, Marley a já nebo Bruce Almighty z ní udělala miláčka publika, který vyniká v rolích sympatických a vtipných postav. Málokdo si ale vzpomene, že Aniston má na svém kontě i několik dramatických rolí, ve kterých ukázala svůj široký herecký rozsah.

Jedním z prvních filmů, kde se Aniston odklonila od komediálního žánru, byl snímek Dobrý holky z roku 2002. Zde si zahrála znuděnou a nešťastnou ženu v domácnosti, která se zaplete s mladším kolegou. Film sklidil pozitivní kritiky a Aniston za svůj výkon sklidila pochvalu za syrovost a autentičnost.

jennifer aniston filmy a pořady

V roce 2014 si zahrála ve filmu Cake roli ženy bojující s chronickou bolestí a závislostí na lécích. Tato role byla pro Aniston velkou hereckou výzvou, jelikož musela podstoupit fyzickou transformaci a ponořit se do temné psychologie své postavy. Její výkon byl oceněn nominací na Zlatý glóbus a potvrdil, že Aniston je herečka, která se nebojí ani náročných a komplexních rolí.

V seriálu The Morning Show, za který získala cenu Emmy, Aniston opět dokazuje, že zvládá i dramatické herectví. Její postava Alex Levy, moderátorky ranní show, která se potýká s profesními i osobními problémy, je komplexní a strhující.

Jennifer Aniston tak dokazuje, že je herečkou s velkým rozsahem, která se neztratí ani v dramatických rolích.

Nezávislé filmy

Jennifer Aniston si za ta léta vybudovala impozantní kariéru v Hollywoodu, a to především díky rolím v mainstreamových komediích a romantických filmech. Málokdo si ale uvědomuje, že se tato talentovaná herečka nebála ani odvážnějších a nezávislejších projektů.

Už v roce 1999, na vrcholu slávy seriálu "Přátelé", Aniston překvapila diváky rolí servírky toužící po lepším životě v dramatu "Všechno je rozlité". Film se setkal s pozitivními ohlasy kritiky, kteří ocenili Anistonin odklon od komediálního žánru.

Další zajímavou zastávkou v Anistoniny filmografii je nezávislé drama "Dobrá holka" z roku 2002. Zde ztvárnila roli nešťastně vdané ženy, která se zaplete s mladším kolegou. Její syrový a autentický výkon vynesl Aniston nominaci na cenu Independent Spirit Award.

Aniston se nevyhýbá ani spolupráci s progresivními režiséry. V roce 2004 si zahrála v kriminálním dramatu "Zmizení slečny Elliotové" od uznávaného režiséra Nicole Holofcenera. Film se zaměřuje na složité vztahy mezi třemi sestrami a Aniston v něm opět dokazuje svou schopnost zahrát komplexní a emocionálně vypjaté postavy.

Tyto nezávislé filmy dokazují, že Jennifer Aniston není jen talentovaná komediální herečka, ale i všestranná umělkyně, která se nebojí výzev a ráda objevuje nové herecké polohy.

Spolupráce s Adam Sandlerem

Jennifer Aniston a Adam Sandler tvoří na plátně nepopiratelně zábavnou dvojici. Jejich přátelství, které sahá až do dob před jejich filmovou slávou, se přenáší i do jejich společných projektů, což je patrné z jejich uvolněné a přirozené chemie. Poprvé si zahráli bok po boku v romantické komedii "Zkus mě rozesmát" z roku 2011, kde Aniston ztvárnila roli plastické chirurgyně, která se zaplete s postavou Sandlera, plastického chirurga předstírajícího nešťastné manželství. Film sklidil u diváků úspěch a potvrdil komediální talent obou herců.

jennifer aniston filmy a pořady

Jejich spolupráce pokračovala v roce 2019 akční komedií "Vražda na jachtě", kde si Aniston a Sandler zahráli manželský pár, který se ocitne uprostřed vyšetřování vraždy na palubě luxusní jachty. Film se stal hitem na Netflixu a dokázal, že tato dvojice má stále co nabídnout. V roce 2023 se Aniston a Sandler vrátili na scénu v pokračování "Vražda v Paříži", kde se jejich postavy, nyní soukromí detektivové, snaží rozjet vlastní detektivní agenturu.

Spolupráce Jennifer Aniston a Adama Sandlera je důkazem, že přátelství a vzájemná důvěra mohou vést k zábavným a úspěšným filmovým projektům. Jejich komediální načasování a chemie na plátně baví diváky po celém světě a není pochyb o tom, že se tato dvojice na filmová plátna vrátí s dalšími zábavnými projekty.

Televizní návrat

Jennifer Aniston se po úspěšné filmové kariéře vrací na televizní obrazovky čím dál častěji. Po kultovní roli Rachel v seriálu "Přátelé", která ji katapultovala do hvězdných výšin, se soustředila především na filmy. Objevila se v romantických komediích jako "Bruce všemohoucí", "Marley a já" nebo "Šéfové na zabití", ale vyzkoušela si i dramatické role ve filmech jako "Cake" nebo "Dumplin".

V posledních letech se ale Jennifer Aniston vrací k televizní tvorbě. V roce 2019 si zahrála po boku Reese Witherspoon v seriálu "The Morning Show", který sklízí úspěchy u kritiků i diváků. Za svůj výkon v seriálu získala cenu Screen Actors Guild Award a nominaci na Zlatý glóbus. Její návrat na televizní obrazovky dokazuje, že Jennifer Aniston je stále jednou z nejtalentovanějších a nejoblíbenějších hereček současnosti. Její charisma, komediální talent a cit pro výběr rolí z ní dělají stálici filmového i televizního světa.

Jennifer Aniston, to je pro mě ztělesnění americké sladkobolné komedie. Její filmy a seriály jsou jako teplá deka a kakao v chladném dni - hřejí u srdce a navozují příjemnou nostalgii.

Eliška Nováková

Produkční práce

Jennifer Aniston se stala hvězdou díky seriálu Přátelé, kde hrála Rachel Green. Její popularita z ní udělala žádanou herečku a od té doby se objevila v mnoha filmech a televizních pořadech. Mezi její nejznámější filmové role patří například komedie Bruce Almighty, Marley a já, Šéfové na zabití, Millerovi na tripu nebo romantická dramata Přežít Vánoce a Slečna Sloane.

Aniston se věnuje i práci producentky. V roce 2008 založila vlastní produkční společnost Echo Films, která se podílela na vzniku několika jejích filmů, například Cake, Dámská jízda nebo Dumplin'. Kromě toho se Aniston angažuje i v charitativních projektech a je známá svým aktivismem.

jennifer aniston filmy a pořady

Vliv na popkulturu

Jennifer Aniston se nesmazatelně zapsala do světa popkultury. Její role Rachel Green v seriálu Přátelé se stala ikonickou a ovlivnila módní trendy 90. let. Slavný účes "Rachel" kopírovaly miliony žen po celém světě. I hlášky a vtípky z Přátel se staly součástí běžné konverzace. Úspěch seriálu katapultoval Aniston mezi hollywoodské hvězdy a otevřel jí dveře k dalším filmovým rolím.

Aniston se ale nechtěla nechat zaškatulkovat a dokázala, že je všestrannou herečkou. Zahrála si v romantických komediích jako Bruce Almighty, Marley a já nebo Jen tak trochu bokem, ale i v dramatičtějších filmech jako Cake nebo Žluté ptáky. Její herecký talent a charisma z ní udělaly jednu z nejpopulárnějších a nejobdivovanějších hereček své generace.

Vliv Jennifer Aniston na popkulturu sahá ale i za hranice herectví. Její osobní život, vztahy a styl jsou neustále pod drobnohledem médií a fanoušků. Její rozvod s Bradem Pittem v roce 2005 byl jednou z nejsledovanějších mediálních událostí a dodnes vzbuzuje emoce. Aniston se stala symbolem síly a nezávislosti a inspirací pro mnoho žen po celém světě.

Uznání a ocenění

Jennifer Aniston si za svou kariéru vysloužila uznání jak od kritiků, tak od fanoušků. Její komediální talent a charisma z ní udělaly jednu z nejoblíbenějších hereček své generace. Za roli Rachel Green v Přátelích získala řadu ocenění, včetně ceny Emmy za nejlepší ženský herecký výkon v komediálním seriálu a Zlatého glóbu za nejlepší ženský herecký výkon v televizním seriálu (muzikál nebo komedie). Její výkon v seriálu jí také vynesl hvězdu na hollywoodském chodníku slávy.

Aniston se prosadila i ve filmu, kde si zahrála v řadě úspěšných romantických komedií, jako jsou Riskantní podnik, Marley a já, Šéfové na zabití a My jsme Millerovi. Za svůj výkon ve filmu Cake z roku 2014, kde ztvárnila ženu bojující s chronickou bolestí, si vysloužila nominaci na Zlatý glóbus za nejlepší ženský herecký výkon v dramatickém filmu.

Její práce v televizi i filmu jí vynesla řadu nominací a ocenění, včetně Screen Actors Guild Awards, People's Choice Awards a MTV Movie & TV Awards. Jennifer Aniston je bezpochyby jednou z nejvýraznějších a nejúspěšnějších hereček své generace a její práce bude bavit diváky ještě mnoho let.

Nadcházející projekty

Jennifer Aniston si rozhodně neodpočívá a i nadále aktivně natáčí. Mezi její nadcházející projekty patří například pokračování úspěšné komedie Vražda na jachtě, kde si zopakuje roli Audrey Spitz po boku Adama Sandlera. Premiéra na Netflixu se očekává v průběhu roku 2023. Fanoušci se můžou těšit i na třetí díl komedie Millerovi na tripu, kde by si Jennifer měla zopakovat roli striptérky Rose. Datum premiéry zatím nebylo oficiálně oznámeno. Kromě těchto projektů se spekuluje i o dalších filmech a seriálech, ve kterých by se Jennifer Aniston mohla objevit, ale prozatím nic nebylo potvrzeno. Jisté je, že tato talentovaná herečka má před sebou i nadále slibnou kariéru a my se můžeme těšit na další skvělé filmy a seriály s její účastí.

jennifer aniston filmy a pořady

Publikováno: 01. 07. 2024

Kategorie: herci

Autor: Karel Čapek

Tagy: jennifer aniston filmy a pořady | filmy a pořady s jennifer aniston