Jason Biggs filmy: Od flákače k filmové hvězdě?

Jason Biggs Filmy

Průlom s Prcičkami

Svět filmu zažil v roce 1999 fenomén s názvem „Prci, prci, prcičky“. Tato teenagerská komedie, režírovaná bratry Weitz, se stala okamžitým hitem a katapultovala do hvězdných výšin tehdy neznámé herce jako Jason Biggs, Seann William Scott a Alyson Hannigan. Film si získal oblibu pro svůj upřímný, i když místy nekorektní, pohled na sexuální prožitky a nejistoty dospívajících. „Prcičky“ se staly kulturním fenoménem, zpopularizovaly slangové výrazy a inspirovaly řadu (ne vždy povedených) napodobenin. I přes kritiku za přílišnou explicitnost a stereotypní zobrazení postav si „Prci, prci, prcičky“ vydobyly pevné místo v historii teenagerských komedií a dodnes baví diváky po celém světě.

Komedie jako hlavní doména

Komedie je pro mě jako druhý domov. Vždycky mě bavilo rozesmívat lidi a dělat si legraci z běžných věcí. Už odmala jsem byl třídní šašek a s přibývajícím věkem jsem si uvědomil, že humor je moje cesta. Miluju ten pocit, když můžu diváky přenést do světa fantazie a smíchu, alespoň na tu chvíli je zbavit starostí. Ať už jde o stand-up comedy, divadelní hru nebo filmovou roli, komedie mi dává svobodu a možnost sdílet radost s ostatními.

Nejen Prcičky: další úspěchy

Po famózním úspěchu Prciček se americký herec objevil v dalších kasovních trhácích. Za zmínku stojí jeho role ve filmu X-Men: První třída, kde ztvárnil charismatického Havoka. Diváci ho také mohli vidět v akční komedii 21 Jump Street po boku Jonaha Hilla a Channinga Tatuma. Tato role mu otevřela dveře do světa akčních filmů a upevnila jeho pozici v Hollywoodu.

Televizní počiny

V roce 2023 se na televizních obrazovkách objevila řada zajímavých počinů. Diváci si oblíbili například kriminální seriál Devadesátky, který zavedl diváky do prostředí počátků kapitalismu v Česku. Velký úspěch sklidila i historická minisérie Božena, která mapovala život spisovatelky Boženy Němcové. Pro fanoušky zábavy vznikla nová řada talentové show Česko Slovensko má talent, která opět přinesla řadu skvělých vystoupení. Naopak zklamáním pro některé diváky bylo ukončení oblíbeného seriálu Ordinace v růžové zahradě 2 po dlouhých šestnácti letech.

Jason Biggs dnes

Jason Biggs si získal celosvětovou slávu rolí Jima Levensteina v komedii Prci, prci, prcičky. Od té doby se objevil v různých filmech a seriálech, včetně seriálu Orange Is the New Black. V posledních letech se Biggs věnuje také dabingu a divadelnímu herectví. Nadále je aktivní na sociálních sítích, kde sdílí svůj život s fanoušky. Ačkoliv už není na vrcholu popularity jako v době Prciček, Biggs si vybudoval stabilní kariéru a stále je aktivním a uznávaným hercem.

Publikováno: 10. 06. 2024

Kategorie: herci

Autor: Karel Čapek

Tagy: jason biggs filmy | filmy s jasonem biggsem