Napínavé thrillery 2023: Na které filmy a seriály se těšit?

Thrillery 2023

Nejlepší thrillery roku 2023

Rok 2023 slibuje pro fanoušky napětí a adrenalinu pořádnou nálož. Vedle očekávaných pokračování zavedených sérií se na pultech knihkupectví objevují i zbrusu nové thrillery od českých i zahraničních autorů. Mezi žhavými novinkami, které by vám neměly uniknout, najdeme například nový psychologický thriller od autora bestselleru "Dívka v kleci", napínavou detektivku z prostředí pražského podsvětí od talentované české spisovatelky, nebo strhující příběh o sériovém vrahovi od mistra napětí, jehož knihy se pravidelně umisťují na předních příčkách žebříčků prodejnosti.

Ať už dáváte přednost klasickým detektivkám, psychologickým thrillerům, nebo akčním příběhům s kriminální zápletkou, v roce 2023 si zaručeně přijdete na své. Nezapomeňte sledovat novinky a recenze, abyste měli přehled o tom nejlepším, co tento rok v žánru thrilleru vychází.

Nejvíce očekávané premiéry

Rok 2023 slibuje pro fanoušky napětí a mrazivých příběhů skutečnou nadílku. Na stříbrném plátně i televizních obrazovkách se můžeme těšit na řadu premiér, které nám zaručeně nedají spát. Mezi nejočekávanější tituly patří bezesporu třetí série temného seriálu "Dark", která slibuje rozuzlení všech záhad a spletitých časových paradoxů. Fanoušci severské krimi si přijdou na své s novou adaptací románu Jo Nesbø "Sněhulák", tentokrát v hlavní roli s fascinujícím Nikolajem Coster-Waldauem. Napínavou podívanou slibuje i psychologický thriller "The Woman in the Window" s Amy Adams v hlavní roli, která se ocitne v roli nespolehlivé svědkyně zločinu. A pokud dáváte přednost domácí tvorbě, nenechte si ujít nový film Davida Ondříčka "Zátopek", který slibuje strhující pohled do života legendárního běžce a jeho komplikovaného vztahu s manželkou Danou. Rok 2023 zkrátka bude pro milovníky thrillerů a napětí rokem plným nezapomenutelných zážitků.

Psychologické thrillery

Rok 2023 slibuje pro fanoušky psychologických thrillerů napínavou jízdu. Tento žánr si získává stále větší popularitu a autoři se předhánějí v originálních a šokujících zápletkách. Co tedy letos nesmíme minout? Čeká nás nová kniha od populární autorky detektivek, která se tentokrát ponoří do hlubin lidské psychiky. Příběh se zaměřuje na mladou psycholožku, která se stane terčem stalkingu. Jak se bude vyrovnávat s narůstajícím tlakem a hrozbou? Podaří se jí odhalit identitu stalkera dříve, než bude pozdě? Další očekávanou novinkou je thriller od debutujícího autora, který slibuje mrazivou atmosféru a psychologickou hloubku. Příběh se odehrává v izolované vesnici, kde se začnou dít nevysvětlitelné události. Místní obyvatelé jsou podezřívaví a nikdo neví, komu může věřit. Dokáže hlavní hrdina odhalit tajemství, které se skrývá v minulosti vesnice? Psychologické thrillery lákají na napětí, tajemství a psychologickou hloubku. V roce 2023 se můžeme těšit na řadu novinek, které nás zaručeně chytnou a nepustí.

Akční thrillery

Rok 2023 slibuje pro fanoušky akčních thrillerů pořádnou nálož adrenalinu. Na plátnech kin i streamovacích službách se můžeme těšit na explozivní mix napětí, akce a strhujících příběhů. Vražedná spiknutí, honičky v autech i nebezpečné mise tajných agentů, to vše nás čeká v nejnovějších počinech žánru. Mezi nejočekávanější tituly patří Mission: Impossible - Odplata (druhá část), ve kterém se Tom Cruise vrací jako Ethan Hunt, aby čelil dosud největší hrozbě. John Wick 4 slibuje další kapitolu krvavé ságy ná huurplatného nájemného vraha, tentokrát s Keanu Reevesem v Římě. Fanoušci komiksů se můžou těšit na pokračování filmového Aquamana a marvelovku Guardians of the Galaxy Vol. 3. Pro milovníky napínavých thrillerů s detektivní zápletkou je tu novinka od režiséra Davida Finchera s názvem The Killer, kde si Michael Fassbender zahraje chladnokrevného zabijáka. Rok 2023 zkrátka nabídne akční thrillery pro každého.

Hororové thrillery

Rok 2023 slibuje pro fanoušky hororových thrillerů napínavou jízdu. Čekají nás snímky plné děsivých momentů, psychologického napětí a mrazivých zvratů. Mezi nejočekávanější tituly patří pokračování hororové klasiky Evil Dead Rise, které slibuje krvavou lázeň a intenzivní zážitek. Fanoušci děsivých panenek se můžou těšit na M3GAN, film o vraždící panence s umělou inteligencí. Pro ty, kteří mají rádi napětí s nádechem tajemna, je tu Insidious: Fear the Dark, další kapitola v populární hororové sérii. Vedle zavedených značek se ale objevují i nové snímky s potenciálem šokovat. Mezi ně patří třeba Cobweb s Antoniem Starrem v hlavní roli, který vypráví o chlapci přesvědčeném, že v jeho domě straší. Ať už dáváte přednost krvavým jatkam, psychologickému teroru nebo děsivým příběhům s nadpřirozenými prvky, rok 2023 vám v oblasti hororových thrillerů má rozhodně co nabídnout.

Sci-fi thrillery

Rok 2023 slibuje pro fanoušky sci-fi thrillerů napínavou jízdu. Vedle očekávaných pokračování zavedených sérií se na pultech knihkupectví objeví i řada nováčků, kteří slibují originální zápletky a mrazivou atmosféru. Mezi nejžhavější tituly patří ty, které se zaměřují na kybernetický prostor, genetické inženýrství a umělou inteligenci, tedy témata, která rezonují s dnešní společností.

Čtenáře zaujmou příběhy o hackerech pronikajících do nejzabezpečenějších systémů, o geneticky modifikovaných jedincích s nadlidskými schopnostmi a o umělé inteligenci, která se vymkne kontrole. Autoři se nebojí klást otázky o etice vědeckého pokroku a o tom, co to znamená být člověkem ve světě ovládaném technologiemi.

Pro fanoušky dystopických vizí budoucnosti je připravena řada knih s temnou a depresivní atmosférou. Tyto příběhy často zobrazují společnost rozdělenou na bohaté a chudé, kde vládne útlak a násilí. V kontrastu s nimi pak stojí optimističtější díla, která věří v lidskou schopnost překonat i ty nejtěžší výzvy a vybudovat lepší budoucnost.

Ať už dáváte přednost drsné realitě nebo útěku do fantastických světů, rok 2023 vám nabídne v žánru sci-fi thrillerů pestrou škálu možností. Stačí si jen vybrat.

Krimi thrillery

Rok 2023 slibuje pro fanoušky krimi thrillerů napínavou cestu plnou záhad, zločinů a napětí. Čeští i zahraniční autoři servírují příběhy plné zvratů, které vás nepustí od první do poslední stránky. Mezi nejočekávanější tituly patří novinka od autora bestselleru „Temná minulost“, která slibuje další dávku temných tajemství a psychologického napětí. Fanoušci severské krimi se můžou těšit na napínavý příběh z prostředí norské policie, kde detektivové čelí sérii brutálních vražd. Pro milovníky historických thrillerů vychází napínavý příběh zasazený do středověké Prahy, kde se tajemství minulosti proplétá se současností. Ať už preferujete drsnou realitu, psychologické hry nebo historické záhady, rok 2023 má pro fanoušky krimi thrillerů co nabídnout.

České thrillery

Rok 2023 slibuje pro fanoušky českých thrillerů napínavou jízdu. Čeští autoři se s novými příběhy rozhodně nešetří a nabízejí pestrou škálu napětí, záhad a děsivých zvratů. Od temných kriminálních příběhů z prostředí českých měst až po psychologické thrillery, které se vám zaryjí pod kůži, si na své si přijde každý milovník napětí. Mezi očekávané tituly patří například nová kniha od autora bestselleru … (uveďte název knihy a autora), která slibuje další dávku adrenalinu a šokujících odhalení. Fanoušci detektivních zápletek se mohou těšit na novinku od … (uveďte název knihy a autora), která je zasazena do prostředí … (uveďte prostředí). A pokud máte rádi thrillery s psychologickým přesahem, nenechte si ujít novou knihu od … (uveďte název knihy a autora), která se zabývá tématem … (uveďte téma). Rok 2023 bude zkrátka pro české thrillery stát v duchu napětí, tajemství a nečekaných zvratů.

Zahraniční thrillery

Rok 2023 slibuje pro fanoušky thrillerů napínavou jízdu. Čeká nás vlna nových titulů od zavedených autorů i slibných nováčků. Mezi nejočekávanější patří novinka od autora bestselleru "Dívka ve vlaku", Paula Hawkins. Jeho nový psychologický thriller slibuje další dávku napětí a nečekaných zvratů. Fanoušci severské krimi se můžou těšit na novinku od Jussi Adler-Olsena, autora série s oddělením Q. Pro milovníky temných a syrových thrillerů vychází nový román od Donata Carrisiho, mistra italské krimi. A pokud máte rádi napětí zasazené do historických kulis, nenechte si ujít novinku od autora "Kód Da Vinci", Dana Browna. Rok 2023 zkrátka nabídne thriller pro každého. Stačí si jen vybrat.

Seriálové tipy

Rok 2023 slibuje pro fanoušky napětí a adrenalinu pořádnou nálož. Vraždy, konspirace, psychologické hry a špionážní aféry, to vše na nás čeká v chystaných thrillerových seriálech. Na co se můžeme těšit? Vraťme se do pochmurného světa severské krimi s druhou řadou dánského hitu „Kastanjemanden“. Detektivové Naia Thulin a Mark Hess se tentokrát ponoří do případu brutální vraždy ministra sociálních věcí. Další dávkou severské ponurosti bude norský seriál „Furia“, ve kterém se agentka tajných služeb infiltrovaná do pravicové extremistické skupiny ocitne v centru dění, jež může otřást celou Evropou. Pokud dáváte přednost spíše americké produkci, nenechte si ujít „Echoes“, psychologický thriller o identických dvojčatech Leni a Gině, jejichž pečlivě budovaný svět se začne hroutit. A pokud vás fascinuje svět tajných služeb a konspirací, „Rabbit Hole“ s Kieferem Sutherlandem v hlavní roli vás vtáhne do spletité hry, kde nic není takové, jak se na první pohled zdá. Rok 2023 bude zkrátka pro milovníky thrillerů a napětí rokem plným nečekaných zvratů, šokujících odhalení a strhující zábavy.

Filmové tipy

Rok 2023 slibuje pro milovníky napětí a nečekaných zvratů skutečně bohatou úrodu. Na stříbrném plátně se letos objeví hned několik thrillerů, které vám zaručeně zrychlí tep. Těšit se můžete na napínavé detektivky, psychologické hry i akční jízdy.

Mezi nejočekávanější tituly patří nový film od režiséra Davida Finchera s Michaelem Fassbenderem v hlavní roli. Snímek s názvem "The Killer" sleduje příběh chladnokrevného nájemného vraha, který začne pochybovat o svém poslání. Fanoušci severské krimi si přijdou na své s dánským thrillerem "Marco effekten", další adaptací bestsellerové série o detektivu Marcovi. Pro milovníky napětí s nádechem tajemna je tu americký film "Don't Worry Darling" s Florence Pugh a Harrym Stylesem v hlavních rolích. Příběh se odehrává v idylickém předměstském prostředí, které skrývá temné tajemství.

Ať už dáváte přednost jakémukoliv typu thrilleru, rok 2023 vám zaručeně nabídne napínavou podívanou. Nezapomeňte proto sledovat filmové novinky a nenechte si ujít premiéry těchto filmových lahůdek.

Kam na thrillery?

Rok 2023 slibuje pro fanoušky thrillerů napínavou jízdu. Čeká nás řada nových knih od zavedených autorů i slibných nováčků. Mezi nejžhavější tituly patří novinka od autora bestselleru „Dívka ve vlaku“, Paula Hawkins. Jeho psychologický thriller „Pomalu hořící oheň“ slibuje další dávku napětí a nečekaných zvratů. Fanoušci severské krimi se můžou těšit na novou knihu od Samuela Bjorka, autora oceňované série s detektivem Holgerem Munchem. Jeho „Vlčí hodina“ nás zavede do mrazivé švédské krajiny, kde se detektiv Munch musí vypořádat s brutální vraždou a vlastními démony. Pro ty, kteří mají rádi historické thrillery, je tu novinka od Kate Quinn, autorky bestselleru „Lovcová měsíce“. Její „Růže z Benátek“ nás zanese do Itálie během druhé světové války, kde se mladá žena zaplete do nebezpečné hry na špiony. Ať už preferujete psychologické thrillery, severskou krimi nebo historické zápletky, rok 2023 vám nabídne spoustu napínavého čtení.

Publikováno: 21. 06. 2024

Kategorie: filmy a seriály

Autor: Karel Čapek

Tagy: thrillery 2023 | thrillery, které vyjdou v roce 2023