Elizabeth Debicki: Filmy a seriály, které musíte vidět

Počátky kariéry

Už od útlého věku bylo zřejmé, že [jméno osoby] tíhne k [oblast zájmu]. Strávil(a) nespočet hodin [činnost související s oblastí zájmu], čímž si budoval(a) pevné základy pro svou budoucí kariéru. Jeho/Její talent nezůstal bez povšimnutí a brzy si ho/ji všimli [jméno mentora/učitele/školy], kteří v něm/ní rozpoznali potenciál. Díky jejich podpoře a vedení se [jméno osoby] zúčastnil(a) [soutěž/projekt/stáž], kde svými schopnostmi zaujal(a) [důležité osoby/porotu/publikum]. Tato zkušenost mu/jí otevřela dveře k [další příležitosti] a stala se odrazovým můstkem pro jeho/její raketový start.

Průlom s Velkým Gatsbym

Adaptace Fitzgeraldova románu Velký Gatsby z roku 1974 s Robertem Redfordem v hlavní roli sice získala dva Oscary, ale u kritiky propadla. Film byl považován za příliš okázalý a povrchní, postrádající hloubku literární předlohy. Teprve Baz Luhrmann se svým filmem z roku 2013 dokázal vystihnout opulentní atmosféru jazzové éry a zároveň zachytit tragiku Gatsbyho postavy. Luhrmannův film s Leonardem DiCapriem v hlavní roli se stal kasovním trhákem a získal uznání i od kritiky.

Špionážní thriller Vdova

Příběh začíná zmizením pilota Willa Masona v odlehlé divočině Aljašky. Jeho žena, Georgia, se s tragédií nedokáže smířit a po třech letech se vydává na vlastní pěst vypátrat pravdu. Pátrání ji zavede do nebezpečného světa konspirací a špionáže, kde se setkává s bývalými agenty a tajemnými organizacemi. Postupně odhaluje děsivé skutečnosti o svém manželovi a jeho minulosti, které zpochybňují vše, co o něm věděla. Georgia se ocitá v centru nebezpečné hry, kde se stává terčem neznámých nepřátel.

Strhující výkon v Tenetu

Robert Pattinson předvádí v Tenetu strhující výkon. Jeho role Neila je komplexní a tajemná, plná zvratů a překvapení. Pattinson s lehkostí zvládá náročné akční scény i emocionálně vypjaté momenty. Jeho chemie s Johnem Davidem Washingtonem je hmatatelná a dodává filmu další rozměr. Pattinsonův výkon je jedním z hlavních lákadel filmu a potvrzuje jeho status jednoho z nejtalentovanějších herců své generace.

Královská role v Koruně

V seriálu Koruna se britská královská rodina ocitá pod drobnohledem fiktivního zpracování. Seriál se soustředí na panování královny Alžběty II. od její svatby v roce 1947 až po začátek 21. století. Královská role je v seriálu vykreslena jako život plný povinností, tlaku a očekávání. Vidíme, jak královna musí dělat těžká rozhodnutí, která ovlivňují nejen její rodinu, ale i celý národ. Seriál také zkoumá osobní život královny a její vztahy s manželem princem Philipem, sestrou princeznou Margaret a synem princem Charlesem.

Nadcházející projekty

V záloze čeká na fanoušky pestrá škála projektů. Na své si přijdou milovníci napětí, komedie i dokumentů. Brzy se můžeme těšit na premiéru nového thrilleru od režiséra Jana Hřebejka, který slibuje strhující podívanou s hvězdným obsazením. Pro milovníky humoru chystá divadlo ABC novou komedii od autorské dvojice Smoljak-Svěrák. Dokumentaristé se mohou těšit na premiéru filmu o životě a díle Václava Havla, který mapuje jeho cestu od disidenta k prezidentovi.